[XP-HE] Problem z zapamiętywaniem ustawień

Witam serdecznie, mam problem ze złym wyświetlaniem, lub nie wyświetlaniem elementów systemu.

Trochę trudno to sprecyzować, ale napiszę:

Otóż np. ikona pokaż pulpit, za każdym razem po ponownym uruchomieniu komputera, muszę wchodzić w opcje i zaznacz aby była na pasku. Po czym, gdy uruchamiam komputer następnym razem, już jej nie ma. System nie zapamiętuje zmian, lub wcale ich nie przyjmuje.

Bo np. ze zmianą widoku folderów jest podobnie. Zmieniam widok wychodzę z katalogu, po ponownym wejściu jest stary widok (przed zmianą) - w tym przypadku, nie muszę nawet resetować kompa.

Dodam jeszcze, że czasami jest tak: gdy zmieniam widok folderu, system wcale go nie zmienia. Pozostaje obojętny i wybiera widoki jakie chce, nie kierując się moimi preferencjami.

Z rozmieszczeniem ikon na pulpicie jest tak samo, nawet jeżeli uda mi się zmienić układ to i tak za chwilę (po restarcie) jest po staremu.

Grzebałem troszkę w rejestrze i musiałem coś spieprzyć, teraz nie mogę tego naprawić. Wyłączyłem też troszkę niepotrzebnych usług/procesów. Ale myślę że problem tkwi w rejestrze, mogę się mylić naturalnie :slight_smile:

Sprawdzałem modyfikacje:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam

Niestety nie rozwiązuje to problemu, zapamiętywanie ustawień każdego folderu jest włączone - ale nie działa, jak widać. Komputer przeskanowany, rejestr i system wyczyszczony.

Nie za bardzo wiem jak to naprawić więc zwracam się do Was, no i z góry bardzo dziękuje za okazałą pomoc i poświęcony czas.

Pozdrawiam :smiley:

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Wielkie dzięki, jesteś genialny.

Jednym słowem działa :smiley:

Powiesz mi jeszcze tylko co spieprzyłem, że doprowadziłem do takiej sytuacji.

Jeszcze raz dzięki =D>