XP Home Edition czy Professional

Mam 2 windowsy xp home edition i professional

oba (oryginały) który windows mam wybrać? komputera używam w domu

za pomoc w wybraniu dzięki :slight_smile:

oczywiscie ze windows xp professional :slight_smile: wiecej aktualizacji lepsze wsparcie techniczne no i wiecej funkcji telefon fax modem itd.

Powiem tak - jeśli nie obchodzi Cie kasa to bierz profa, a jak sam masz bulić to bierz HE - do domu styknie.

PS: Napisałeś mam więc nie wiem, czy masz w domu (masz :smiley: ) czy masz do wyboru (możesz nabyć :mrgreen: ) HE HE

Dlaczego doman30 miałby instalować HE, jeśli ma też Professionala?

Zainstaluj oczywiście Prof.

doman30 , tak jak koledzy jeśli nie ma problemu w kasie to Professional, w innym wypadku Home, ja takiego używam i jestem zadowolony, i instaluję na nim programy których podobno nie można zainstalować na tym systemie :).

Ja, tak jak inni, polecam Ci używać system Windows Professional. Jest on bardziej funkcjonalny i ogólnie lepszy :mrgreen:

home nie ma zdalnego pulpitu i nie można w łatwy sposób klikać uprawnień, są też inne rzeczy ale dla bardziej zaawansowanego użytkownika te braki są często wykluczające

:o powiedz w którym miejscu ??

Z tego co mnie uczono :wink: to oba systemy różnia sie tylko ilością dodatkowych usług, a wsparcie techniczne i aktualizacje nie maja znaczenia czy to Home czy Prof.

Masz obydwa wybierz Profesionala.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=124440

Professional nadaje się na serwer (chociaż bardziej biorą Windows Server 2003) i rozwiązania sieciowe. Poza tym jest trochę rzeczy z których przeciętny użytkownik nie korzysta. XP Home jest przeznaczony dla domu, najważniejsze potrzeby i funkje. Wszystko to co da się zainstalować na Prof da się na Home. Generalnie do bardziej skomplikowanych rzeczy => Professional.

pewnie da sie zainstalowac tylko niekoniecznie bedzie to działało :slight_smile: polecam proff

  • Nie, no Panowie …bez jaj - proszę w takich przypadkach motywować swoje wypowiedzi, podawać za/przeciw …porównania itp. Coś co pozwoli autorowi tematu dokonać rozsądnego wyboru.

To nie dział “Na Luzie” - Wszelkie posty typu “bierz to”, “…bo tak!”, “…bo ja mam!”, “…bo tak mi się wydaje.” będą lądowały w KOSZU.

  • to sobie poczytaj, linka już Lion podał:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=124440

  • Natomiast ja mam pewnośc, że to nie miejsce na zgadywanki - pisz jak będziesz miał pewność.

To zależy do czego ma ci służyć ten system. Jeżeli do zwykłych prac biurowych i standardowego używania komputera to wystarczy wersja Home. Ja np muszę mieć wersję Pro ponieważ korzystam ze zdalnego pulpitu, którego nie ma wersja Home. Jeżeli chcesz porównać obie wersje to polecam lekturę tego linku http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/porownanie.asp

nie ma mixera nagrywania i sporo softu na nim nie działa

Pokaz mi program który działa na Profesionalu a nie działa na wersji Home ??

no właśnie ciekawe jakie nie chodzą mam od paru lat i nie widze problemu a co najlepsze nawet wirtualny pececet microsoftu chodzi na home :wink:

Po co mu każecie instalować HE?? Skoro ma oba oryginały to niech zainstaluje Profa.

HarryPotter , mogłeś równie dobrze napisać: Po co założył temat…

Eh.

Dlatego, że nie miał zielonego pojęcia, czym różni się HE od Profa i chciał wiedzieć, co jest lepsze.