XP Home Edition czy Vista Home Premium

Witam. Proszę o radę. Który z tych systemów wybrać ??? Vista ma ładną szatę graficzną, ale są problemy ze sterami :smiley:

Pomocy :smiley:

A to zależy jakiego masz kompa?

raczej BYŁY. podaj konfiuracje

Procesor Intel E6750

Płyta główna ABIT AB9

RAM Corsairs 2 GB XMS2 Pro

Zasilacz Amacrox Warrior AX450-PFN

Obudowa I-Box ORION 833S

Dysk Seagate Barracuda ST3160811AS

Mysz i klawiatura I-BOX PHANTOM II

Chłodzenie Scythe Infinity

Nie wiem, co z grafą: albo 7900GS, albo 8800GTS

Złączono Posta : 27.06.2007 (Sro) 22:08

Jednak 7900GS, bo 8800GTS jest drogi jak ******* :smiley:

inferno , ja polecał bym Ci Vist’ę Home Premium. Chodź XP Home nie jest złym systemem.

Ja polecam XP Home Edition

Przy XP twój komputer (przy takiej konfiguracji) będzie się marnował. Wybierz Viste Home Premium.

A ja jak zwykle znowu wtrącę swoje 3 grosze :mrgreen:

dokładnie

Może zacząć trzeba od tego , aby jak już ktoś wypowiada się w tej kwesti, podawał powody , dlaczego wybierać taki a nie inny system operacyjny ?

:?

Tak, każdy będzie zachwalał to co ma, a komu Vista na kompie nie pójdzie , to połowa z tych osób znając zycie narzeka tylko na nowe dziecko microsoftu,

więc może tak panowie i drogie panie nieliczne na tym forum podajcie konkrety.

a jakieś konkrety, dlaczego akurat ten system ?

zgadzam się.

Raz po co cofać się technologicznie, skoro na takim komputerze śmiało pójdzie najnowszy system operacyjny, który wykorzysta możliwości twojego peceta ?

Dwa.

Polecam windows Vista.

Jeśli decydujemy się w obecnej chwili na zakup systemu operacyjnego, przy w miare dobrym komputerze warto już inwestować w vistę, wiadomo , jak ktoś ma słabego kompa, to tylko xpka wtedy należy wybrać.

Co do Visty :

Lepsza stabilność, indeksowanie plików na dysku , możliwość szybkiego odnalezienia plików na dysku dzięki ulepszonej wyszukiwarce w systemie, zarówno z okna exploratora windows, jak i z menu start.

UAC -> najbardziej chyba kontrowersyjna nowość w systemie, lecz naprawdę poprawia ona bezpieczeństwo pracy .

Aero glass -> może być a nie musi, wybierając system, przecież nie decydujemy się na zakup go , tylko dlatego bo ma ładną okładke :lol:

sidebar -> potrzebny, lub nie, fajny dodatek, lecz mozna go mieć i na xpku.

galeria fotografi systemu windows -> świetne narzędzie, dzięki któremu mozna poprawić jakość zdjęć, zredukować efekt czerwonych oczu, i takie tam.

Narzędzie wycinanie -> dodatkowy bajer, który pozwoli nam zrobić screena z określonej częsci pulpitu.

Ulepszona obsługa sieci.

ktoś chce wiedzieć więcej ?

Pisać

Złączono Posta : 28.06.2007 (Czw) 12:17

Zapomniał bym jeszcze o jednym, sam system zawiera po zainstalowaniu setki sterowników, większość sprzętu po instalacji systemu będzie zainstalowana, spora część jest dostępna także na windows update, i tu kolejna nowość, aktualizacje dokonuje wbudowane centrum windows update, nie ma już możliwości pobierania aktualizacji przez witrynę windows update

Dla przeciętnego usera nie zamierzającego tworzyć sieci itp nie ma to większego znaczenia. Jak chcesz zaoszczędzić parę zł to bierz Home.

Ja nie jestem przeciętnym userem :smiley: Komp jest głównie wykorzystywany do robienia grafiki komputerowej, programowania (gry 3D), pisania stron WEB i gier :smiley: Tylko teraz pytanie, czy rodzice przeżuciliby się na Vistę :smiley:

Jeżeli tak to według mnie XP.

Bierz Vistę… To przyszłościowy system. XP ma już 6 lat. :stuck_out_tongue_winking_eye:

wkrótce będzie coraz więcej aplikacji/sterów do niej.

Kiedyś była już Vista…

Ładna, kolorowa i o kant du… rozbić!

A nazywała się Windows Millenium. (czyżby powrót M$ do przeszłości?)

Więc wybrałem XPx64.

Są dostępne wersje 64 bitowe programów 3D. Cinema4D, Lightwave no i Photoshop działa doskonale.

Na dodatek na XPx64 mam gdzieś limit 4Gb(3GB!) ramu.