Xp home oem

hej mam pytanie bo czytajac na stronach juz sie calkowicie pogubilem:> Jak to w koNcu jest z ta licencja oem?Chce sobie kupic w xp home oem i nie wiem czy moge go kupic z myszka czy nie moge a moze samego? dzieki

Jeżeli kupujesz zwykłą wersję tzw. nie przeznaczoną dla danych komputerów (np. firmy DELL) Windows XP Home Edition w wersji OEM to po zainstalowaniu jego na komputerze zostaje on przypisany do sprzętu (np. płyty głównej).

Czyli prościej mówiąc - wersję OEM, o której wspomniałem wyżej możesz zainstalować tylko na komputerze, który ma taką samą konfigurację sprzętową na jakiej instalowałeś go pierwszy raz. Dlatego jeśli chciałbyś potem sprzedać swojego, zainstalowanego już Windowsa to musisz sprzedać także sprzęt (dotyczy to w głównej mierze płyty głównej, pamięci lub jak wspomniałeś - myszki), na którym był zainstalowany…

ok to wiem tyle komputer juz mam i chce dokupic system dzisiaj. pytanie czy moge go kupic zmyszka:)

Jeśli kupisz WXP HE 1 pk <- jest to ważne to możesz go kupić i legalnie używać bez żadnego sprzętu. Warunkiem jest samodzielna instalacja. Po aktywacji winda przywiązuje się do płyty głównej i może być legalnie używana, aktywowana i ewentualnie sprzedawana tylko z nią. Zwróć uwagę kupując nową windę, iż musi być zapakowana w szare pudełko (1 pk), a nie w samą folię. Weź też od sprzedawcy fakturę zakupu z twoimi danymi, jest to jeden z ważnych elementów potwierdzjących legalność. Naklejkę z folii powinieneś nakleić na obudowę. Jeśli teraz kupisz windę to będzie ona miała kupon na dostarczenie po cenie transportu Windows Vista w przyszłym roku.:mrgreen:

Kiedyś należało kupić z nowym komputerem lub z PODZESPOŁEM NIEZBĘDNYM do uruchomienia komputera (mysz nie wchodzi w grę).

TERAZ możesz kupić sam system w wersji OEM.

Pozdrawiam

a co do tego to jeszcze traci sie pomoc techniczną ale kto zniej korzysta :slight_smile: