Xp home > Xp pro

Witam.

Mam takie pytanie jak moge zainstalowac xp pro majac xp home, nie tracac zadnych danych? Mozna tak w ogole?

Z gory dziekuje.

można zainstalowac na nowo XP Pro obok XP home ale wcześniej musialbys podzielić dysk na osobne partycje :slight_smile:

Można także zaaktualizować wkładasz dysk CD Win XP Pro naciskasz przycisk " Zainstaluj system Windows XP" wyswietla ci sie instalator i klikasz na “aktualizuj” po tym postepuj zgodnie z instrukcjami instalatora.

mozesz uaktualnic home na profa na wlaczonym windowsie ale lepjej zainstalowac profa na nowo

o to wlasnie chodzi, ze nie moge… wyswietla sie okna i jest napisane, ze ta wersja jest nowsza od win znajdujacego sie na plycie… :]

czy masz zainstalowany SP2?? jesli tak to nie zainstalujesz starszego Windowsa na nowszego bo Win XP Home z SP2 jest “nowszy” od Win XP z SP1 tak więc pozostaje wgrać na oddzielna partycję Windows XP Pro z SP2

SP2 z Win XP Home Edition nie polecam usuwac bo moga wystapic rozne problemy.

Ech no to kicha… SP2 da sie w jaki kolwiek sposob usunac?

Franki btw. Ja tez ze Szczecina… dokladnie z za Szczecina [pilchowo]:stuck_out_tongue:

Mozna usunąc SP2 ale raczej nie polecam ponieważ tak jak ci wczesniej napisalem moga wystapić rożne problemy.

PS. no to fajnie ze jestes ze szczecina :mrgreen: :mrgreen:

Np. jakie problemy? I tak na dysku mam 1gb zajety po swiezo po formacie, wiec nic nie zaszkodzi formatowac drugi raz. I jak sie usuwa to SP2?:stuck_out_tongue:

Np. takie ze moga ci sie wyswietlac błedy podczas instalacji np. ja tak mialem kiedy chcialem uaktualnic z XP Home do XP Pro

a żeby usunac SP2 to wchodzisz do Panelu sterowania wciskasz przycisk Dodaj/Usuń programy i tam jest na dole wpis o nazwie “Windows XP Service Pack 2” naciskasz usuń i dalej postepujesz zgodnie z instrukcjami instalatora.

Odinstalowanie SP2 do Win XP przeprowadzac jest zwykle najlepiej z odlączonym kabelkiem od neta.

Chyba ze masz zintegrowany SP2 z systemem to niestety nie usuniesz go.

wejdz do konsoli odzyskiwania i instaluj na następnej partycji i nie powinno byc problemu

Tylko, ze ja nie mam partycji… Hmm mozna dzielic na partycje majac juz zajeta czesc dysku? A jezeli mozna to w jaki sposob.

Thx.

tylko przez odpowiedni soft