XP i połączenie zwrotne

Witam!

Mam problem przy połączeniu z netem poprzez połączenie zwrotne.Po kilku minutaach połączenia wyskakuje mi okienko z komunikatem ze pozostala mi minuta na zamniecie programów i system sie resetuje. Nie mozna tego zatrzymać.Wirus to jakis, czy co? Chociaż antyvir nic nie wykrywa. I druga sprawa jezeli wybieram to samo połaczenie w 98 modem nie przechwytuje połączenia zwrotnego i musze dalej korzystac z TPSA.Moze wina modemu (conexant smart cobra)?Tyle że u kumpla wszystko śmiga na tych samych sterownikach przy tych samych ustawieniach.

Najpierw poszukaj Blaster

gdzie mam poszukac blaster

Worm.Blaster:

Usuniecie wirusa Worm.Blaster i naprawa luki w Windows

Systemy Windows NT, XP, 2000 i 2003 mają lukę w bezpieczeństwie, którą wykorzystał sprytny programista pisząc wirusa o nazwie Worm.Blaster. Jego działanie jest proste – wykorzystując internet zapisuje się na dyskach twardych niezabezpieczonych komputerów. Następnie rozsyła się dalej. Dodatkowo, co kilka minut zamyka komputer wyświetlając poniższy komunikat +. Na szczęście szkodnika można się łatwo pozbyć, oto jak to zrobić. opisane jest na stronie http://www.komputerswiat.pl/informacje/ … /worm.html

Przeczytaj sobie to w/w

i przeszukaj system.

A modem zostaw na potem -

oki to byl blaster

thx

a co z nieodbieranym polaczeniem zwrotnym w 98. to juz napewno nie wina wirusa, bynajmniej tak sadze

Być może wirus coś pouszkadzał w systemie.

Usuń całkowicie modem z systemu i zainstaluj

go powtórnie ( kolejność działań oczywiście znasz ? )