Xp i seven na 1 kompie

(Lukash1993) #1

Witam, mam xp'ka i chcę zainstalować sevena jako drugi system (parametry kompa : Intel Core 2 Quad 2.4 Ghz, 4 GB RAMU, karta graf. ATI Radeon HD 4850) i mam kilka pytań :

1) Jaką wersję sevena wybrać x64 x86 Home Premium,Professional,Ultimate

2) Czym się różnią ?

3) Jaki rozmiar partycji pod sevena ?

4) Nie będzie problemu z użytkowaniem ? (nie jastem informatykiem i nigdy nie instalowałem 2 systemów )

Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam.

(Mrylec) #2
  1. x64 będzie wydajniejszy. Jeżeli po prostu lubisz sobie pograć w gierki, pooglądać film, trochę muzyki i internet to wystarczy ci wersja home Premium.

2.http://windows7forum.pl/uploads/obrazy/Wersje_win7.jpg

1. Dla 7 wystarczy 30Gb, ale ja zawsze wole dać więcej żeby nie bawić się w żadne 'przenoszenie na inna partycje'. Daltego zalecam 50Gb i więcej jeżeli chcesz.

2. Nie powinno być żadnych problemów, podczas startu komputera będziesz wybierał system operacyjny.

(Depedro70) #3

1Home Edition x64 w zupełności wystarczy.

3 40GB wystarczy

4 Nie będzie problemów, przydzielasz wolne miejsce i instalujesz Windows 7 na innej partycji.

(cReatiVe*) #4

1.Ultimate x64,jeżeli chcesz poznać tego Windowsa w całości :).

3.Ze 75GB dla bezpieczeństwa bym dał.

4.Po prostu wybierasz drugą partycje przy instalacji(nie systemową),tam pisze na której jest inny system zainstalowany :).

(Jerzy23k) #5

Bo chodzi o to do czego będziesz używać kompa. Jak do gier, to nie może być 64 bit bo gry są 32 bit (na 32 mówi się też 86x). Tu masz porównanie funkcji wszystkich wersji http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... ts/compare . Poprostu zastanów się czego sobie w systemie byś życzył. Podejrzewam, że szyfrowanie dysków z Ultimate nie jest Ci potrzebne :wink: . A poza tym nie dla każdego sprzęciora są sterowniki 64 bit. :frowning: A chodziło Ci jeszcze o instalacje... Instalator sam wykryje zainstalowanego xpeka i go nie usunie. Po włączeniu kompa będzie pisało Wcześniejsza wersja systemu Windows (XP) i Windows 7. W czasie instalacji nie wolno Ci kliknąc na wolumin (można też mówić partycja, to co wydzielasz na system) z Xpekiem. Jeżeli już naciśniesz powinien pokazać powiadomienie.

(Mrylec) #6

Co ty w ogóle gadasz za głupoty ?! Nie słuchajcie go. Od zawsze było wiadomo że architektura x64 jest zgodna z programami pisanymi pod x86. Tylko te aplikacje nie będą wykorzystywać zasobów sprzętowych tak jak x64. Owszem są wyjątki programów które nie odpalają na 64bitowych systemach, ale są to już od dawna zapomniane programy których producenci przestali je rozwijać. Także właśnie na x64 osiągniesz większa wydajność w grach i aplikacjach wielowątkowych.

(Jerzy23k) #7

kolea michaelllo69 nie ma racji, w tym, że ja jej nie mam. :o obawiam sie ze w zasobach twojej obszernej wiedzy brakuje czegos na temat tych gier. moj siostrzeniec na Win 7 64bit chcial zainstalowac gry sprzed 2 lat i nie dzialalo. (potem mial Viste 32) jak dajesz takie super rady, nie choc nie mijaja sie z prawda [-X

(Mrylec) #8

A czy twój siostrzeniec ( które pewnie nie ma więcej jak 12 lat) wie co to są aktualizacje automatyczne? Bo nie sądzę... Wie jak się korzysta z google? Również nie sądzę. Każdy chociaż trochę obeznany specjalista wie, że w systemie x64 na partycji systemowej jest utworzony katalog "Program Files x86'. Jak myślisz do czego ten katalog służy ?. Po za tym jeżeli są to gierki z przed 2 lat i nie dało się ich zainstalować to tylko z braku wiedzy twojego siostrzeńca. Windows xp x64 jest już od 2005 roku, od tego roku twórcy gier tworzą gry kompatybilne z 64bitowymi systemami.

(Jerzy23k) #9

Wybacz, ale aktualizacje są ustawiane przy zakładaniu 1. konta, instalacji pakietu Office, Security Essentials. A rozumienie frazy "aktualizacje automatyczne", to już na samą logikę, więc nie rozumiem jak można nie wiedzieć. :lol: Na automatyczne są i gry nijak nie działały. Nie wiem michaelllo69, co Ci pomoże katalog na pliki programu, skoro go nawet nie można zainstalować! A propo google, co Ci da wyszukiwarka, jak typ systemu nie pasi z tą grą? =D>

(Mrylec) #10

Aktualizacje Automatyczne są automatyczne do puki się ich nie wyłączy, lub ustawi aby informowały o nowych aktualizacjach lecz nie instalowały się same. I właśnie na tym etapie się kończą aktualizacje u osób które się tym nie interesują, i lekceważą ciągle wyskakujący dymek z paska stary "Dostępne są nowe aktualizacje". Podaj mi tytuł tych gierek :slight_smile: