XP i Ubuntu na jednym kompie - brak internetu

(Illegalush) #1

Witam. Aż do wczoraj korzystałam z samego Ubuntu, jednak stwierdziłam, że, przede wszystkim dla Photoshopa (pod wine'm chodzi koszmarnie...) muszę uzbroić się w windowsa. Zainstalowałam XP Pro, a obok niego Ubuntu. I teraz na żadnym z systemów nie działa mi internet. Korzystam z sieci osiedlowej (Hyperion), mam router. Na innych komputerach do niego podłączonych wszystko jest okej. Grzebałam w ustawieniach - IP, maska, brama i dns - wszystko jest ustawione dobrze... Windows w ogóle nie wykrywa sieci, kreator połączenia sieciowego nie dał rady, próbowałam wszystko zrobić ręcznie... nic. Proszę o pomoc.

(reos) #2

Sieć osiedlowa, może zabezpieczona jest hasłem.

(Illegalush) #3

Nie jest...

(reos) #4

Router przewodowy, bezprzewodowy?

Właściwie najpierw wykonaj:

Połączenia sieciowe>Właściwości>Uzyskaj adres IP automatycznie.

(mati75) #5

W routerze masz przypisywanie adresów poprzez DHCP?

(przemol96) #6

U mnie na łączu Hyperionu jest tak:

W routerze na WAN ustawione jest dynamiczne przypisywanie adresu DHCP;

na LAN sprawdź czy jest ustawione DHCP;

Jeśli to nie będzie działać sprawdź czy w systemach jest ustawione automatyczne przydzialnie adresów; chyba że masz router bezprzewodowy to musisz najpierw połaczyć z siecią bezprzewodową.

Jak żadna metoda nie będzie działać to jeszcze zapisz sobie adres MAC routera ustawiony na WAN i pójdź z nim do BOA żeby sprawdzili czy się zgadza. A najprościej to do nich zadzwoń lub pójdź i powiedz o co chodzi, i po tym powinni skierować do ciebie speca od neta.

(Illegalush) #7

Router przewodowy. Chciałam dodać, że przekręciłam jedną cyferkę w ustawieniach połączenia sieciowego w ubuntu... teraz już wszystko działa. Został już tylko Windows :stuck_out_tongue:

Windows w ogóle nie wykrywa karty sieciowej, więc w połączeniach sieciowych nie ma żadnej pozycji. Utworzenie jakiejkolwiek kończy się zawsze niepowodzeniem.

Co do DHCP nie jestem pewna, ale raczej nie.

(marcin82) #8

Podaj model płyty głównej. Karta sieciowa jest zintegrowana czy wpięta pod PCI? Jeśli "osobno" podaj model karty sieciowej.

(LeserGD) #9

Jak nie wiesz jaka jest karta sieciowa to w terminalu Ubuntu wpisz:

lspci |grep -i ethernet

ewentualnie

lspci |grep -i network

(Illegalush) #10

Temat do zamknięcia, kwestia była w złych sterownikach :slight_smile: (które btw. były dołożone do komputera, ale cóż...)