Xp i vista - brak możliwości uruchomienia xp-eka

mam dwa systemy> xp i vista. xp-eka miałem zainstalowanego wcześniej, a vistę zainstalowałem później i na drugiej partycji. gdy uruchamiam komputer nie mam możliwości wyboru systemu, od razu ładuje się vista.

pytanie 1: -czy można jakoś włączyć dostęp do xp (jeżeli się nie mylę to chyba boot menu nawala) ??

pytanie 2: -jak usunąć xp-eka (usuwam xp bovista chodzi mi luzikiem :D) ??

We właściwościach Mojego Komputera jest możliwość zmiany pliku startowego, czy też ustawień czasu wyświetlania się listy systemów operacyjnych. Popróbuj! A propos usuwania xp-ka: jeszcze zobaczysz, zatęsknisz za nim! Jak masz dobry komp to vista ci /cenzura/ zrobi, lecz tobie drogi graczu może jeszcze przeszkadzać ten 8600GT. Ten config to w ogóle profanacja jakaś! Czterordzeniowiec z 4 GB Ramu i 8600 GT to porażka. Nie zalecałbym 8800GTS 320, a co dopiero mówić to!

nie wiem co ci się w nim nie podoba (może jesteś urażony do nvidii), na razie to wystarcza ale później planuje zrobić sobie z kartami grafiki sli :lol:

co do porady z bootem= we właściwościach > uruchamianie i odzyskiwanie wyświetla tylko viste

Po prostu zainstaluj sobie jakiegoś Bootloadera który odpala systemy z pratycji np. OSLOADER 2000 stary ale dobry program, niestety Trial, więc pokazuje się komunikat że nie jest zarejestrowany.

też nie działa ;(

No to po prostu wejdź na Vistę sformatuj partycje na której masz XP, zainstaluj na nowo XP i później Vistę wtedy vista uzna że jest wcześniejsza wersja Windows i boot loaderze Visty będzie do wybrania: “Wcześniejsza wersja Windows” oraz : “Windows Vista” Ja już to robiłem bo miałem ten sam problem. najpierw zawsze zainstaluj XP a potem Vistę.

oke. jestem zmuszony formatować bo xp wogóle nie mogę włączyć. naprawa nawet nie działa. i muszę podzielić to co inni słusznie uważają: xp do grania, vista do pracy.