[XP] Jak dodac usera X do Adminów bez uprawnień

-eń :wink: Więc mój problem przedstawia się nastepująco, potrzebuje dostać prawa admina na moim koncie by odblokować pewne porty do GRY ale niestety nie mam uprawnien admina a bez tego nie moge nic zdziałać ;-( czy byłaby jakas możliwość dodanie usera np: XXX do Administatorów, danie praw admina np komendzie net localgroup add xxx ? Działanie nie jest niezgodne z prawem poprostu zapomniałem hasła do adminsa a działam na ograniczonym, a reinstalowac mi sie za bardzo nie widzi systemu,

Fenks from de mołtajn

Tryb awaryjny i logowanie jako Administrator, próbowałeś?

Dwa sposoby:

Podczas ładowania systemu trzymaj klawisz F8. Pokaże się kilka opcji - wybierz tryb administracyjny.

Inna możliwość - zerknij do narzędzi administracyjnych w systemie. Tam masz prawa użytkowników (ale jeśli się nie bardzo znasz, najpierw koniecznie wypróbuj pierwszą opcję)

Właśnie chodzi oto że na standardowego “ADMINISRATOR” nie pamietam hasła ;s nie mam innych adminow w systemie, próbowałem z awaryjnym, i do GPEDIT na ograniczonym tez nie wejde. Ale zauwazylem ze rejstr moge modyfikować czy jest jakas szansa na zmiane hasła ew dodanie do “Administratorzy” usera X?

Spróbuj w narzędziach administracyjnych… jeśli nie to przykro mi ale może być lipa.

Odmowa dostępu :confused:

Edit:

znalazłem cos takiego na DP forum, czy ma moze ktos ten plik? viewtopic.php?t=5024

no to możemy mieć lipton… coś mi chodzi w tym przypadku reinstall systemu po głowie…

jestem przeciwnikiem reinstalacji przy każdej okazji, ale to to chyba takie jest. Spróbuj ewentualnie przeinstalować sam system - zrób kopie moich dokumentów,pulpitu personalnych ustawień. stracisz to co jest w rejestrze i program files.

^unnamed^ , zobacz Tutaj

Jest tam link do niego.

Nie wiem czy wiecie ale na ograniczonym koncie nie można nic modyfikować w narzędziach administracyjnych. Najlepiej chyba będzie jak poszukasz jakiegoś programu który pozwala na odczytanie hasła w systemie.

Dlatego właśnie może być lipa … nie można dokonywać zmian w rejestrze, ani instalować programów, które takie zmiany chcą wprowadzić. Jeśli na dysku nie nic ważnego, można zrobić reinstalację systemu. Co prawda lekki zgrzyt mam przy tej propozycji (nie jestem zwolennikiem instalowania systemu przy każdej okazji), ale jest ona skuteczna, co by tu nie mówić.

Panowie, ale aplikacja o której mowa nie jest instalowana pod Windowsem i nie jest z niego uruchamiania.

No to faktycznie jest szansa na powodzenie. Spora powiedziałbym :slight_smile:

:d działa ^^ dzięki wielkie za linka Cosik_Ktosik :slight_smile: ok CLOSE jak mozna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: