XP - Jak dostać się do plików mimo odmowy dostępu?


(Mass Destruction) #1

Witam, wyleciałem na miesiąc za granicę i wziąłem ze sobą dysk. Niestety, na komputerze, do którego teraz mam dostęp kiedy ustawiam mój dysk jako główny to komp nie chce się uruchomić (wczytuje się chwile windows, na moment pojawia się jakby bluescreen i restart, i tak w kółko) a z drugiego dysku nie mogę dostać się do plików , na których mi zależy (folder documents and settings/nazwa użytkownika) przez odmowę dostępu... nie mogę się zalogować na tamtego użytkownika ani usunąć hasła (a przynajmniej nie umiem tego zrobić), da się to jakoś obejść? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam


(Leon$) #2

należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:


(Mass Destruction) #3

Dzięki wielkie :slight_smile: