XP - jak ustawic sieć w domu

Jak ustawić taką sieć? Chciałbym by komputery widziały sie w sieci, by można był korzystać z plików z jednego komputera na drugim. Jeden to laptop z wbudowaną kartą, drugi to PC kartą na USB. Router linksys WRT54G2. Połączenia z routerem skonfigurowałem ręcznie ale co zrobić teraz by komputery sie widziały?

Muszą mieć tą samą grupę roboczą i udostępnione jakieś pliki, jeżeli nie masz firewalla wszystko powinno śmigać

Ja skorzystałem z tej prezentacji i zadziałało. :slight_smile: W routerze nic nie musiałem ustawić.

To jest chyba prezentacja dotycząca ustawien na kablach a to ma smigac na sieci Wifi. Jak zmieniam IP w ustawienia to trace połączenie z netem.

Ja nie zmieniałem ustawień IP komputerów. W sieci mam 3 komputery i każdy ma ustawioną opcję “Uzyskaj adres IP automatycznie”. Z prezentacji wykorzystałem część dotyczącą ustawienia grupy roboczej, odblokowania w zaporze wyjątku “udostępnij pliki i drukarki”, a na koniec ustanowiłem połączenia sieciowe komendą START --> uruchom --> \komp1\ itd. Wszystko tak, jak opisał Docent.