[XP]Konsola - copy

Witam wszystkich.

Zawsze miałem taki problemik i nie poradziłem sobie z tym. Chodzi mi o polecenie copy w konsoli. Chce skopiowac plik np.:

copy C:\Documents and Settings\Kamil\Dane aplikacji\jakissplik.db jakissplik.db

Ale wiadomo, że polecenie copy nie obsługuje przerw(spacji) przy podawaniu źródła pliku. Polecenie cd odpada. Ma może ktoś na to radę?. Próbowałem z % ale nie działa. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

twoje polecenie nie jest poprawne / opisz sytuacje dokładniej / składnia polecenia copy “copy źródło cel” parametry możesz dołączyć gdziekolwiek

czyli jeśli załóżmy chcesz skopiować plik xdd.asd z dysku c na d używasz polecenia "copy c:\xdd.asd d:\xdd.asd

Chodzi mi o to, że przecież polecenie copy nie pozwala dodawanie spacji przy podawaniu ścieżki, np.:

Documents and Settings. Powienienem to jakoś inaczej zapisac, .: Documents%and%Settings, lecz nie działa ten sposób. Mam nadzieje, że zrozumiane.

Przykład:

copy c:\costam d:\costam

OK DZIAŁA ALE:

copy c:\documents and settings\costamdalej\pliczek.exe pliczek.exe

już nie działa. Chodzi mi o spacje(wolne miejsce) przy dodawaniu ścieżki. Jak je zastąpiĆ, tak aby chodziło to polecenie.

copy c:\documents and settings\costamdalej\pliczek.exe pliczek.exe to twoje nie trzyma się kupy

można by zrobić coś takiego copy c:\documents and settings\costamdalej\pliczek pliczek.exe

wtedy wystarczy dać ścieżke w cudzysłów np “copy c:\documents and settings\costamdalej\pliczek pliczek.exe” “copy d:\documents and settings\costamdalej\pliczek pliczek.exe”

Krótko mówiąc. Działa. thx