Xp który?

Mam porblem który system jest lepszy?

Windows xp pro

windows xp home

windows xp x86

Nie ma wersji x36, tylko x86 [znana też jako 32-bitowa] i 64-bitowa…

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/517,1 … ndows.aspx

Jeżeli do domu, to raczej Home.

Obsługa dwóch procesorów - tylko XP Pro

Widać, że sie za bardzo nie znasz, więc preferuję XP Home. XP Pro zawiera więcej aplikacji do konfiguracji systemu. Czyli bardziej dla administratorów, których i tak prawdopodobnie nie wykorzystasz.

Ja narazie kożystam w windows servera 2003 enterpirse edition bardzo dobry system głownie mam tam strone inernetową hosting poczty i hostuje sewer gier gta sa tylko się pytam co jest lepsze windows xp x86 czy pro

Nie ma xp x86 i pro… to powinno wyglądać tak

WIN XP

64-bitowy 32-bitowy [x86]

HOME Prof Home Prof

Wiesz co nie potrzebuje twojej pomocy bo owijasz w bawełne

Trudno, jeżeli nie wierzysz…

nie ma samego windowsa x86 jest windows xp pro i xp home oba sa x86…

a to ze home nie wspiera 2 procesorów jest bez znaczenia bo raczej mało osób posiada 2 procki

a wielordzeniowy pojedynczy oczywiscie wspiera

To czy 32-bit lub 64-bit zależy od porcesora. Jaki masz procesor?

amd athlon x2 64

amd athlon x2 64

No to wybór już padł, że najlepiej kup sobie wersję 64-bit. Jeśli chodzi o wersję Pro to jest droższa niż Home.

najlepiej wybierz windows xp pro 32 bit

64 bitowego xp raczej nie ma sensu instalować nie dośc ze sa z nim problemy np sterowniki to nie jest dostepny w polskiej wersji jezykowej

zdecydowanie pro

Możliwości systemu Windows XP Professional wykraczają poza zalety systemu Windows XP Home Edition, oferując zaawansowane funkcje zaprojektowane specjalnie w celu optymalizacji wydajności przy zastosowaniu najnowszych osiągnięć z zakresu technologii cyfrowych. (http://www.everest-pi.com.pl/windows_xp … sional.htm).

Ps. Oczywiście jeśli nie masz wygórowanych wymagań od systemu to jak najbardziej wersja home idealnie nada się do ‘użytku domowego’ (xp home edition jest tańszą wersją).