[XP+Linux] Brak możliwości instalacji systemu

(Soku11) #1

Witam.

Pechowy dzień mam dziś :confused: Po aktualizacji systemu windows (czyli system niby bez dziur) i próbie ponownej instalacji IDE CodeBlocks z pliku zapisanego wcześniej na dysku dostałem informację o wirusach na komputerze. Pojawił mi się jakiś program itd... Wszelkie kombinacje doprowadziły do tego, że nie mogłem się do systemu zalogować.

No to ok- kopia plików z poziomu Fedory (mam GRUBA) i reinstalacja XP. Wszystko ok, pliki instalatora się skopiowały. I teraz dziwna akcja - komputer się nie włącza :confused: Tzn. przechodzi testy biosu, a dalej się restartuje. Bez żadnego komunikatu... Domyślam się, że może to być wina właśnie tego GRUBA. Jednak nie mam pojęcia co w tej sytuacji zrobić :confused: Z poziomu Ubuntu Live CD wszystkie pliki i partycje widoczne. Co prawda partycja z Fedorą nierozpoznawana, ale na razie to nie problem.

Komputer to laptop, a płyta systemu dostarczona była wraz z nim. Zabawa opcją AHCPI w BIOSIE nic nie pomogła. Po prostu po czarnym ekranie miga coś kolorowego i komputer się restartuje. Gdy spod LiveCD zmieniłem partycję bootującą na /boot (czyli tam gdzie chyba jest grub) dostałem komunikat o braku systemu.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

(Jacop96) #2

Masz tu: http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?t=693

Może ci pomoże.

(Soku11) #3

Dzięki :slight_smile: GRUBA odzyskałem. Jednak po wybraniu opcji windowsowej - komputer się restartuje :confused: Czego to może być wina? Dodam, że sprawdzanie spod konsoli odzyskiwania programem CHKDSK znalazło jakieś błędy...

Pozdrawiam.

(Jacop96) #4

a naprawil te blędy ?

(marcin82) #5

Zajrzyj tutaj:

http://pl.wikibooks.org/wiki/Linux/GRUB .

Trzeba dodać windowsa do gruba i będzie się uruchamiał.

(roobal) #6

Wrzuć może najlepiej konfigurację Gruba i sprawdź czy na pewno Fedora jest jeszcze na dysku, skoro Ubuntu nie rozpoznawała partycji, chyba że je szyfrowałeś? Jeśli Fedora się uruchamia to przekopiuj sobie ważne pliki w bezpieczne miejsce a najlepiej skopiuj na nośniki zewnętrzne, przyda Ci się na przyszłość :slight_smile:

Pozdrawiam!