[XP]: Mogę mieć wygląd z win 2000?

Witam

Czy jest to możliwe, abym na swoim xpeku miał takie same ikony (wszystkie) jak w windows 2000? Oraz chcę coś takiego, że jak wejdę w mój komputer, to będę miał takie same ikony i układ folderów jak TUTAJ

Pozdrawiam

Pewnie można, ale po co? “Styl klasyczny Windows” ustawiony we właściwościach ekranu Ci nie odpowiada? A układ ikon to:

  1. Klik! w Widoki i zaznacz “Ikony”

  2. PPM ->"Rozmieść ikony według " i odznacz “Pokaż w grupach”

[edit]

Gdzieś kiedyś widziałem theme zmieniające wygląd XP na 2000, ale to co teraz znalazłem nie odpowiada temu co widziałem wcześniej. Musisz sam zaguglać ;).

A jak mam płytkę z windows 2000 to mogę coś pokombinować i jakoś to przenieść ?

Raczej nie, ale możesz poszukać w sieci podstawowych ikon z Win2000 takie jak Mój komputer, Kosz, Moje dokumenty, Połączenia sieciowe itp. Ale nie wszystkie ikony można pozmieniać. Dużo ikon można zmienić np. programem IconPackager, ale z tego co widzę płatny teraz jest :(. Ja nie bardzo Ci poradzę, ale myślę, że coś zasugerowałem. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze Ci odpowie w tym temacie. W każdym razie ja Ci proponuję włączyć styl klasyczny i cieszyć się tym co masz :). Bo po co kombinować? XP jest o wiele “czytelniejszy” niż Win 2000 ;P.

No, ale jakoś wolę styl z windows 98/2000 nie wiem dlaczego, może jakieś wspomnienia :stuck_out_tongue:

ppm Pulpit->Właściwości->kompozycja: klasyczny Windows

opcjonalnie karta Pulpit->Dostosuj pulpit-> [w tym miejscu można dowolnie zmieniać ikony]

ppm przycisk Start->Właściwości->opcja: Klasyczne menu Start

okno Eksploratora->menu: Narzędzia->Opcje folderów->użyj klasycznych folderów systemu Windows

a jak jeszcze na oknie Eksploratora odptaszy się Przyciski standardowe, a w opcjach zaznaczy Otwórz każdy folder w osobnym oknie, to będzie jak w Windows 95 8)

W takim układzie możesz dla polepszenia wydajności zatrzymać i ustawić na wyłączony usługę Kompozycje w Start -> uruchom… -> services.msc.

A żeby w mój komputer da się zrobić żeby pokazywała ten wykres kołowy z wolnym miejscem na dysku? Oraz czy da się zamienić shelle z ikonami, z 2000 do xpeka ?

Dodane 11.07.2010 (N) 17:45

Już chyba wiem co robić :wink: Pracuje nad tym :razz: Może dzisiaj w nocy ukończę, albo za parę dni :smiley:

Dodane 11.07.2010 (N) 17:49

Czy może ktoś mi powiedzieć w jakim folderze zajduje się, plik ikonki (windowsa) na pasku zadań (start)

Dodane 11.07.2010 (N) 18:37

Udowodnię Ci, że można :smiley:

Dodane 11.07.2010 (N) 21:25

Reasumując nie chce mi się tego robić. Zmieniłem ikonki w plikach shell32.dll, sysdm.cpl, ntkrnlmp.exe, ntoskrnl.exe, explorer.exe, jeszcze trzeba dodać w word.exe, calc.exe, mspaint,exe itp., nie chce mi się pliki które edytowałem możecie ściągnąć TUTAJ, musicie skopiować do byle jakiego folderu płytkę z windows, a te pliki wkleić do folderu i368, włączyć instalkę i wybrać opcję uaktualnienie. Ale może moje chęci, się zmienią i dalej będę kontynuował przeróbkę, jeżeli na PW dostanę przynajmniej 20 próśb :wink: