XP na CF (na SATA) instalowany z pendrive (błąd hal.dll)

Czytałem w necie o podobnych problemach, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania…

Otóż…

Mam beznapędowca z hdd na którym jest XP, ale po pierwsze kiedyś i tak będzie trzeba przeinstalować, a po drugie wolałbym mieć system na CF.

Tak więc chciałbym zainstalować XP z pendrive’a (lub z karty pamięci) na karcie pamięci CF wsadzonej w przejściówkę CF-SATA.

Do zrobienia bootowalnej CF użyłem poradnika: http://walendowski.com/2009/02/19/insta … eci-flash/ , wszystko poszło jak należy, laptop bootuje z CF, kopiuje pliki, można formatować dysk, wszystko jest ok do momentu przestartowania, wtedy pojawia się komunikat, że nie można uruchomić systemu bo brak pliku hal.dll… Skopiowałem go z CD na bootowalną CF, ale nie pomogło.

Co zrobić, żeby zainstalować system? W czym rzecz? W karcie pamięci, a może w stata?

Wielkie dzięki !

Rozwiązanie jest bardzo proste. Zainstaluj system na normalnym dysku twardym i później utwórz obraz tej partycji i odtwórz na karcie. Ja natomiast robię tak że po prostu klonuje dysk na kartę CF, później odłączam dysk i podpinam tylko kartę CF, system działa bez problemów - testowane wieeele razy :wink:

Mógłbyś krok po kroku napisać, jak zrobić ten obraz? :slight_smile: Chodzi o to żeby zrobić obraz systemu zainstalowanego na tym lapie? bo z tego co wiem system zainstalowany na innym kompie nie pójdzie…

instalujesz system na normalnym dysku na tym laptopie na którym chcesz aby działał z karty CF. Po instalacji systemu podpinasz kartę CF, uruchamiasz program do klonowania partycji np acronics true image i klonujesz dysk na karte CF. Później odłączasz dysk i zostawiasz tylko wpiętą kartę CF i ma działać. To wszystko :wink:

A czy z podłączonym pendrivem, z którego instalowałeś system, da się uruchomić Windowsa z tego CF :?:

http://www.asuseeepc.pl/forum/viewtopic … t=20#p2050

Próbowałem Ghostem 2003, ale pojawia mi się komunikat, że karta pamięci jest za mała… Po pierwsze ma 8GB, po drugie nie chcę klonować wszystkiego, co jest na dysku, który ma zostać sklonowany. Innymi słowy, czy można wybrać to, co ma zostać sklonowane?

Robisz obraz fizycznej partycji, całej - z tym komunikatem to jest tak, Norton Ghost zakłada, że plik obrazu nie będzie kompresowany, a domyślna kompresja jest na poziomie 50% - partycja 10gb danych - obraz po kompresji normalnej - 5GB - jest też wyższa kompresja i obraz może mieć 3,5GB.

Po takim komunikacie przechodzisz dalej, ignorujesz go.

Pilk obrazu nie zawiera pliku Page File - on tam nie jest zapisywany - tylko ogólna informacja o tym pliku - około 2MB.