XP na wirtualnej maszynie w ubuntu - współdzielone katalogi

Witam,

chciałem sobie przetestować działanie Windowsa XP na wirtualnej maszynie, zainstalowałem na Ubuntu 9.10 VirtualBoxa, na nim WindowsXP. Wszystko działa ładnie, jednak chcę sobie pliki przesyłać z linuksa na Windowsa i odwrotnie. Znalazłem rozwiązanie - wspólny katalog. Dodałem w ustawieniach na linuksie Współdzielone katalogi. Jest to: /home/meon/katalog_xp/.

Teraz mam pytanie: Jak zainstalowac/skonfigurowac jakiś Guest Additions - gdzie go znaleźć?(instalkę pod XP). Gdzie znajduje sie w Windowsie ten katalog: /katalog_xp/ ?

Pozdrawiam :slight_smile:

W oknie maszyny wirtualnej klikasz Urządzenia ->“Zainstaluj Dodatki …”, zamontuje ci to w windowsie wirtualną płytę cd ze sterownikami. Po instalacji w windowsie mapujesz dysk sieciowy (o ile pamięć mnie nie zawodzi).

Dzeki :slight_smile: I kazał się kolejny problem z montowaniem. Noby wszystko ok, windows widzi ten katalog, jednak nie można go zamontować. Po prostu nie dzieje się nic. Może trzeba mu nadać jakieś dodatkowe uprawnienia?

Bardzo możliwe. Nadaj prawa 777 (rwxrwxrwx, odczyt+zapis+wykonanie) dla wszystkich plików i katalogów. Ewentualnie uspróbuj przenieść współdzielony katalog poza /home np. do /usr/local/share/.

Chyba nie trzeba mapować dysków sieciowych ręcznie, tylko dodać katalog współdzielony w VirtualBox-ie. W Windowsie powinno wszystko samo się zrobić.