XP nie chce sie zainstalować

Tak jak w temacie wybieram partycje C żeby sformatował i kopiuje pliki uruchamia się ponownie i zamiast loga windows xp z niebieskim paskiem jest napisane “błąd ładowania systemu operacyjnego” gdy zresetuję komputer żeby ponownie sformatować C to po napisie "naciśnij dowolny … " i po wciśnięciu spacji zamiast niebieskiego ekranu gdzie odpala się instalator jest czarny ekran

Najpierw musisz ustawić aby najpierw przy rozruchu kompa czytał z cd-romu…

1 Włóż płytke…

2 Odpal kompa…

3 Przy ekranie w którym widać jakie dyski i napędy się ładują wyskakuje napiś “Naciśnięcie dowolnego klawisza rozpocznie rozruch z płyty CD”-czy jakoś tak…

4 Poczekaj aż zostaną załadowane z płytki wszystkie potrzebne sterowniki i później postępuj według wskazówek…

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j … indowsa-xp

Windows 7 i Windows XP mają kompletnie inny układ sektorów rozruchowych (tak w ogromnym skrócie). Domyślam się że chcesz mieć zainstalowany Windows XP obok Windows 7. Ponieważ jednak są to tylko moje domysły - zapraszam do wyszukiwarki forumowej - temat był już poruszany wiele razy.

TURANKANTOR13 nie biorę twojej wypowiedzi pod uwagę ponieważ wiem jak się instaluje Windows Xp

Veers jeśli chodzi o ciebie trochę mnie rozumujesz ale nie do końca nie chce właśnie Windows 7 chcę tylko Xp poszukiwałem z forum ale to nic mi nie pomagało ponieważ w niektórych pisało o biosie ale bios odpada ponieważ jest dobrze ustawione dysk nie chce odczytać plików skopiowanych z płyty mimo że nie pokazuje żadnych błędów podczas kopiowania z płyty

A jakiż to błąd?I naucz się pisać po polsku i popraw tego posta bo czytać się tego nie da…

posta poprawiłem … zamiast loga windows xp z tym niebieskim paskiem pokazuje się napis w górnym lewym rogu błąd ładowania systemu operacyjnego naciśnij ctrl + alt+ delete aby zresetować

A nie błąd odczytu dysku naciśnij ctrl alt delete? Bo raczej XP nie ma błędu takiego jak podałeś. Jeżeli jest taki jak podałeś, to spróbuj ściągnąć partycję systemową, utworzyć od nowa i sformatować. Jeżeli nic to nie da, to raczej walnięty masz dysk, chociaż niekoniecznie.

… po prostu instalator Win XP podmienił bootloadera, i teraz trzeba to naprawić …

kumpel mi podpowiedział o kopii zapasowej ale mówie jak przecież nie moge zainstalować xp żeby ją wykonać to podsunął mi pomysł abym zainstalował Xp w virtualbox’ie i tam zrobił kopię ale niewiem czy to ma sens skoro sterowniki itd nie będą sie pokrywały z tymi które są na fizycznym systemie niż na virtualnym powiedzcie robic to czy nie bo sam już nie wiem

co ma piernik do wiatraka (tu chodzi o świeża instalacje XP, a nie XP kolo 7)

a z ta kopia to nic nie da nie uruchomi się system a nawet jakby się uruchomi to działał by gorzej niż na procesorze 100mhz

polecam skasować wszystkie partycje i utworzyć od nowa może miałeś linuksa albo coś i teraz nie umie sobie policzyć partycji

polecam jeszcze wziąć inną płytę z XP

Pawcio1212 jakiś czas temu użyłem GParted bootowany z płyty i zmniejszyłem sobie partycję systemową do 35 GB a resztę przekazałem na D, uważasz że po tej zmianie rozmiarów partycji system nie chce się zainstalować i mam usunąć partycje C i założyć ją jeszcze raz ??A mam jedno w takim razie pytanie to jakim cudem Windows 7 się zainstalował bez problemu ??

xp to nie win 7 różnica 8 lat, mieli czas żeby poprawić to i tamto

spróbuj co ci szkodzi w najgorszym razie nic się nie zmieni w najlepszym zainstaluje

Dobrze to tylko jedno pytanko czy jak usunę partycję C to partycja D nie zostanie naruszona ?? Pytam bo zawsze coś mogę nabroić nawet w najdrobniejszym szczególe ;/

nie nic się nie stanie chyba że ty się pomylisz.

Nie zmieniaj rozmiarów partycji…w ogóle nic tam nie ruszaj, wybierz tylko żeby na C się winda zainstalowała.

przeczytaj 1 post

Aha to zainstaluje Xp wtedy gdy będę miał więcej czasu dziękuje za pomoc :slight_smile:

Myślę, że to jednak BIOS.

Zresetuj Bios.

Przywróć ustawienia domyślne (fabryczne).

Sformatuj C - Partition Magik, lub innym programem.

Instalacja

Pawcio1212 wielkie dzięki zrobiłem tak jak opisałeś wszystko dobrze maszyna jak błyskawica :slight_smile: teraz tylko pozostaje mi zrobienie kopii zapasowej i nie będę musiał się więcej bawić z płytą instalacyjną systemu