XP nie czyta pamięci zewnętrznej

Witam.

Mam problem otóż: Mój komputer nie chce czytać penów ani dysku zewnętrznego. Po podłączeniu jest ten taki typowy dzwięk, ze włożyłem pamieć ale nic nie wyszkukuje. Jak już za któryms razem znajdzie to potrafi w połowie się rozłączyć. Mam USB z przodu a także czytnik kart pamięci i tam USB też nie działa. Na początki było z tym uniwerslanym magistralem USB czy jakos tak byl tam wykrzyknik ale zainstalowałem od nowa chipset i teraz wszystko znajduje a pamięci jak nie czytało tak nie czyta. Co zrobic?

Teraz znowu jest “masowe urządzenie magazynujące USB” i tam jest żółty wykrzyknik. Co robic?

Jaki masz system ?

Dodane 10.01.2010 (N) 14:59

sorrki , pobierz sterowniki USB 2.0 i zainstaluj - http://www.download.net.pl/414/VIA-USB-20-Driver/

Niestety nic to nie dało. Po uruchomieniu komputera włożyłem pena 2 gb i odczytał go. Wyciągnąłem go i włożyłem 8 i nie czytał go już. Nowu włozyłem 2gb i nie czyta. O co kaman? Mam SP3

Sprawdzone porady/usb nie wykrywa urządzenia

Poszukaj tego

Teraz pen 2 GB jest wykrywany natomiast 8 GB juz nie. Znajduje jako dysk K ale jak go włączam to jest on pusty choc sa na nim dane.

zobacz może masz jakiś syf na kompie. Ja miałem kiedyś podobny problem i po przeskanowaniu kompa wszytsko wróciło do normy :slight_smile:

Komputer mam nowy w piatek kupiony od razu z wgranym systemem więc to raczej nie to.

Spróbuj odpalić kompa z włożonym pendrive- ja miałem na lapku to samo i pomogło.

W jakim systemie plików masz sformatowanego pendrive’a 8GB FAT 32 czy NTFS?

Jak FAT 32 to przeformatuj na NTFS.

Pozdrawiam,

Reinstaluj stery od plyty głównej

Do diagnostyki można użyć Usbdeview i odinstalować urządzenie

Później restart, wkładasz pendrive i musi chodzić, jak nie to ręczna instalka sterownika dla pamięci masowej