XP: nie da się instalować aktulizacji

Witam. Mam system Windows XP Home, zainstalowałem SP3, dokonałem aktywacji. Po wejściu na stronkę z aktualizacjami okazuje się, że nie da się wyświetlić strony (IE 8 zainstalowałem już ręcznie ale to nie pomogło). Pojawia się tylko informacja, iż napotkano problem. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Proszę o pomoc.

Nie wyświetla się przypadkiem jakiś kod błędu po którym można byłoby zdiagnozować co stanowi przyczynę problemów?

Próbowałeś zresetować składniki usługi Windows Update?

Numer błędu: 0x8024D001

Aktualizacje można pobrać ze strony Microsoftu, nawet mając firefoxa. Tu do internet explorera, trzeba wyszukać tylko te do XP, podane od najnowszych. Z boku masz do zaznaczenia opcje do wyszukiwania, czy do windows, czy office, czy internet explorera, a ponadto możesz ustawić pokazywanie od najnowszej:

http://search.microsoft.com/pl-pl/Downl … eproducts=^%22Internet%20Explorer%22

Na wolnym dysku otwórz nowy folder na aktualizacje. Do niego pobieraj. Potem będziesz instalować.

Co do automatycznych aktualizacji, powinna być uruchomiona usługa windows update na włączona automatyczny i w panelu sterowania/system ustawione aktualizacje na automatyczne, czy na powiadom. W ie8 powinien być włączony dodatek MUwebcontroll class.

Czyli wystarczy a pobiorę najnowszą aktualizację? czy muszę po kolei od najstarszej wszystkie?

Od najstarszej wszystkie, tylko z pewnym zastrzeżeniem. Przed pobraniem postaraj się zaznaczyć myszą i wkleić w pasek przeglądarki nazwę KB…coś tam, i przeczytać, bo niektóre łatki sprawiały problemy. Było niedawno nawet, że jakaś aktualizacja sprawiała problemy z prawidłowym wyświetlaniem czcionki. Tak zapytam jeszcze na boku - masz zainstalowany net framework 2 i net framework 2 PLK? To środowisko uruchomienia wielu aplikacji, w tym nawet niektórych aktualizacji.