XP nie działa i tryb awaryjny tez

probuje włączyć komputer to przy lądowaniu (boot screen) komputer się resetuje.Gdy probuje wejsc przez awaryjny lub ostatnie znane dobre ustawienia to reset po jakims czasie. Format nie wchodzi w gre, a i plyty tez nie mam do tego windowsa.

Na początek “odpal”, jakiś liveCD, czy ruszy bez problemów. Może też kilka szczegółów, jak to się zaczęło.

wyłączyłem komputer za pomoca klawisza właczania. Kiedy właczylem komputer wyskoczył mi komunikat ze mam wybrac tryb awaryjny itd. Wybrałem ostatnia dobra konfiguracje i zaczal sie resetowac.

Dodane 12.11.2011 (So) 19:13

aa “liveCD” czyli ?

:smiley:

Live cd to system, który ładuje się z płyty do ramu i możesz działać na nim jak na fizycznie zainstalowanym systemie.

a gdzie cos takiego pobrac i czy mozna odpalic z pendrive

google.pl wpisujesz choćby nawet ubuntu live cd i pobierasz z pierwszej lepszej strony.

Bart’s PeBuilder paSsuje ?

No to akurat livecd XP. Wejdź na www.ubuntu.pl i pobierz livecd :wink:

Nie pasuje.

Pomyśl o oddaniu PC-ta do serwisu.

tak myślę co ty tu robisz

no chyba że zapłacisz mu za ten serwis

przetestuj ram programem memtest

a i po odłączaj wszystkie niepotrzebne rzeczy m.in drukarkę,skaner,pendrive

@pawcio1212, na tym etapie zapewne ma rację. Przyznaję, że moja porada była przedwczesna.

@cenzor, uruchamiając liveCD Ubuntu (jak radzi @MalyEdiPl), dowiemy się, czy pamięć RAM nie jest uszkodzona, poza tym, dzięki Ubuntu odzyskasz ważne dane (w przypadku, kiedy awarii uległ system)

i jak sam napisałeś:

Dlatego trochę współpracuj i najpierw poczytaj i zrozum poradę.