XP nie działa, nie chce sie uruchomić żaden tryb

witam, mam ogromny problem z kompem: jakiś tydzień temu załapałam windows disk, ale dzięki życzliwości forumowiczów = Waszej udało się go usunąć:) wczoraj wyłączając komputer wyskoczył mi jakis komunikat o explorerze, ale zignorowałam go i nawet nie przeczytałam, przy czym dzis niespodzianka: komputer włącza mi sie do okna, gdzie mozna wybrac tryb awaryjny i kilka innych, przy czym, którykolwiek wybiorę i tak z powrotem wraca mi do tego okienka z trybami. Mało tego, po odłaczeniu wszystkich kabli i rozkreceniu kompa, nie moge uruchomic monitora. Niby wszystko jest podłączone jak nalezy, ale monitor jest jakby w stanie uspienia;( reaguje gdy odłaczy sie kabel od komputera, ale wogole nie pokazuje obrazu, jakby był w stanie czuwania. Poruszanie myszka i klawiaruta nic nie daje:/// Czy ktos wie, co to moze byc, czy to jakis wirus, albo konsekwencje windows disk? Prosze o pomoc

magdziula1 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sprawdź czy na pewno wszystkie kable są dobrze podłączone.

sprawdziłam, wszystko jest ok i dalej tak samo. Podłączaliśmy monitor pod laptopa, a tam tez taka sama sytuacja, przełacza sie w stan uśpienia://

magdziula1 , Jeżeli komp pracuje i nie włącza się monitor, to masz uszkodzone mobo, CPU, albo grafikę. Musisz po prostu zanieść po prostu komputer do kogoś, kto ma mobo z takim samym socketem i wtedy po kolei podemić proc,grafikę, ramy i jeżeli nie zadziała, to mobo masz do wymiany. Co do Windowsa, to nic nie zrobisz, musisz go przeinstalować, ale jeżeli padło Ci mobo(najprawdopodobniej to będzie to) i tak będziesz musiała przeinstalować system. Co prawda jeżeli jednak dałoby radę uratować ten syste, to niby owszem, zainstalowałby sobie sterowniki do nowej mobo, ale system byłby niestabilny i następnym twoim postem byłaby pomoc o uporanie się z niebieskimi ekranami śmierci. Ja właśnie tak miałem, że po wymianie mobo, olałem reinstalację system,u, bo pomyślałem a po co, skoro system wrzucił sobie sterowniki i działa bez problemu. Po poru godzinach pracy jednak się okazało, ze się myliłem…

ale skoro padła jakaś częśc z mojego kompa, to czemu monitor nie działa nawet gdy go podlącze do innego komputera? tzn jest ta sama sytuacja, ze od razu przełącza sie w stan czuwania

Aha, coś takiego. W takim razie, pasowałoby wymienić kabel sygnałowy jeżeli masz możliwość odłączenia go. Jeżeli również nie zadziała, to monitor jest uszkodzony i zostaje oddanie go do naprawy, albo zakup nowego.