Xp nie obsługuje jednej z partycji!


(Martino2) #1

Posiadam dwa dyski z czego na jednym są 2 partycje (tu jest zainstalowany XP-ek) a na drugim 3 partycje. Na tym drugim istnieje partycja, która nosiła do dziś nazwę "XXX". Powtarzam- do dziś. W tej chwili nie mam dostępu do partycji a przy przywracaniu systemu wyskakuje informacja, że nie można przywrócić systemu plików na dysku G: (czyli tej złej pratycji) bo dysk został usunięty lub wyłączony :l Dysk ten strasznie mi spowalnia kompa, czasami nawet nie do wytrzymania :confused: Co może być problemem według Was i jak odzyskać dane z tej partycji? :confused:


(system) #2
 1. Wyłącz CapsLock.

 2. Przywracanie systemu na partycji bez systemu?

 3. Sprawdz czy nie wyłączył Ci się dysk w Menadzeże urządzeń

 4. Mogła paść tablica partycji


(Martino2) #3

Odpowiedzi w kolejności:

 1. Jest wyłączony

 2. Chodzi mi raczej o wyświetlony komunikat, że "dysk został usunięty lub wyłączony" mimo, że pozostałe partycje działają bez zarzutu. Myślałem, że może coś zostało przyciśnięte, wyłączone stąd pomysł o przywróceniu systemu do stanu sprzed kilku dni.

 3. Nie wyświetla mi się nawet zakładka z "menedzerem urządzeń" :confused: Chciałem to sprawdzić ale niestety nie istnieje zakładka "sprzęt" gdzie zawsze był menedzer urządzeń.

 4. Co to znaczy?? :smiley:


(Asterisk) #4

KLIK


(system) #5
 1. Chodziło mi o nazwę tematu.

 2. Start-> Panel sterowania-> Narzędzia administracyjne-> Zarządzanie komputerem-> Menadżer urządzeń


(Martino2) #6
 1. Problem w tym, że kiedy chcę wejść w menedżer urządzeń, słyszę tylko dźwięk z głośnika systemowego. Nie mogę go włączyć. Nie mogę dojść również do "Dodaj/usuń programy". Jakiś tydzień temu wrzuciłem Service Pack 3 ale nie sądzę by to miało jakieś znaczenie. A może jakiś wirus? :confused:

(Grzesiekj) #7

Cześć.

Mój komputer - ppm -Zarządzaj: Zarządzanie dyskami

Coś tam widać nt tej zagubionej partycji? Może litera jest zmieniona lub coś jeszcze?


(Cosik Ktosik) #8

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health. Jak możesz także zakładkę Info (zrób zrzuty ekranu).

Co do partycji, jeżeli powyżej podane instrukcje nie pomogą, spróbuj użyć programu o nazwie Testdisk do ratowania partycji.

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku