Xp nie pozwana zainstalować na laptopie z vistą

Witam

Mam dosyć wielki problem. Ostatnio siostra skarżyła mi się ze nie działa jej DVD-ROM. Na jakimś forum czytałem jak rozwiązać ten problem (jakiś filtr się gryzł i znikało połączenie z DVD-ROM’em)… Ale spoko usunąłem w Rejestrze ten “filtr”

Niestety po restarcie kompa … nie chciał się w ogóle załączyć … dochodził tylko do momentu linii poleceń… No to się troszkę “wpieniłem” i powiedziałem że sformatuje dysk i zainstaluje jej xp-ka. Myślałem ze to jest dobry pomysł. Ale jednak nie. Bo wciąż nie widzi tej nagrywarki DVD, a z Pendriva nie zczytuje instalki XP-ka… ani plików “Vista_Recovery_Disc” do odpalenia Visty??

Jest na to jakieś rozwiązanie … ??

PS W Biosie pozycja „SATA Mode” jest ustawiona na „IDE Mode”

a może po prostu DVD-ROM się zepsuł, sprawdź czy w innym komputerze napęd działa czy nie

Przede wszystkim sprawdź także kable połączeniowe napędu. Jak możesz to podepnij inne.Napęd najpierw musi być widoczny w biosie. Możesz też zresetować ustawienia biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

PS Prawdopodobnie pomyliłeś podklucz w rejestrze ({4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}, o co łatwo), wtedy windows może przestać się uruchamiać.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

OK spoko…tylko ze jest to paptop… na gwarancji … nie zaryzykuje rozkręcania DVD-ROM-u …

ale bardzo dziekuje za podpowiedzi

PS - no właśnie to jest to ze nie jest widoczny w Biosie

Ale dlaczego z Pendriva Windows ani “bootmgrnie” visty nie chce mi odpalić ???

Skoro nie jest widoczny, to w biosie załaduj ustawienia domyślne lub zoptymalizowane. Zobacz też, czy gdzieś nie ma włączonej opcji zabezpieczenia przed użyciem (Security itp) i nie ma tam CD/DVD Locked?