XP Nie widzi głośników. Pomocy!

Witam, ostatnio przez przypadek stuknąłem kolanem w komputer następnie zresetował mi się i od tej pory Windows nie widzi głośników. W panelu sterowania w opcjach głośników mam informacje, że nie wykryto żadnych głośników i wszystkie przyciski są zamglone.

Mój system to XP 32bity

Płyta główna alivexfire-esata2 bios p3.80 , nic więcej nie wiem

Dzięki, pozdrawiam

Bartek

Cześć

Takie proste pytanie, sprawdzałeś czy kabel od głośników nie wypiął się z gniazda?

Wszystko sprawdzałem, kiedyś miałem podobny przypadek a okazało się, że kabel był nie podłączony. :slight_smile: Teraz niestety wszystko mam podpięte.

Cześć

Spróbuj odpiąć i podpiąć głośniki jeszcze raz. Tak na wszelki wypadek.

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie (szukaj opcji Load Defaul Optimal Settings).

Sprawdź czy w menadżerze urządzeń nie masz żadnych pozycji oznaczonych zółtym wykrzyknikiem.

Mógłbyś podrzucić linka bo w google jest kilka wersji i nie wiem którą mam zainstalować.

Cześć

Link do czego?

Komputer chyba karty w ogóle mi nie czyta bo nawet mikrofon nie działa

Dodane 11.04.2013 (Cz) 20:16

Do tego.

Cześć

Wejdź po prostu do BIOSu i przywróć domyślne ustawienia. Do tego nie trzeba nic instalować. Przy okazji sprawdź czy karta jest poprawnie wykrywana przez BIOS i czy jest włączona.

Zrobiłem tak jak kazałeś. Wykrywa już głośniki ale dźwięku jak nie było tak nie ma.

masz zainstalowane sterowniki?

Cześć

Więc teraz:

Masz ikonę menadżera dźwięku obok zegara na pasku?

Nie mam.

Tego nie wiem spróbuje jutro zainstalować .

Tak.

Cześć

Sprawdź jeszcze czy dźwięk nie jest przypadkiem wyciszony. Jeżeli nie, pomyśl o przeinstalowaniu sterowników do karty dźwiękowej.

Kliknij ikonę menadżera PPM dźwięku obok zegara, potem normalnie w menadżer dźwięku i wejścia i wyjścia audio. Symbole podłączonego głośnika, słuchawek i mikrofonu powinny się świecić na biało. Jeśli matowe, to podłączaj do gniazd kolejno. Cokolwiek się zaświeci, a podłączyłeś głośniki, to dwa razy w to kliknij i ustaw wyjście na głośnik tylny, daj OK i zaświeci ikona głośnika. Tak samo, gdy podłączysz słuchawki, dwa razy klikasz w to, co się zaświeci i ustawiasz pozycję słuchawki, OK i zaświecą się słuchawki. Z mikrofonem ustawiasz tak samo. Zaświeci się mikrofon, to jest podłączony. Na skype dzwonisz do echo 123 i robisz próbę mikrofonu, także słuchawek, z tym, że w ustawieniach skype ustawiasz realtek jako domyślny menadżer audio.

Przyjąłem, że masz realteka.

Ma ktoś może link do tych sterowników bo gdzieś płytę zgubiłem. Szukałem wszędzie i nie mogę znaleźć.

Dodane 14.04.2013 (N) 16:19

Pomoże ktoś?