XP nie widzi karty graficznej

Witam

Mam problem otóż dostałem komputer do naprawy z powodu “tarcia” dysku ale nie w tym problem bo narazie to się uspokoiło.

Zainstalowałem z tych płyt od nich XP i przy próbie instalacji sterowników z płyty do grafiki wyskoczył błąd ze nie ma takiego sprzętu i instalator zakończy pracę. Po zainstalowaniu everesta okazało się ze w ogóle nie ma grafiki tzn. nie widzi jej. Co ciekawe monitor jest podpięty pod wejście od grafiki bo na zwykłym wejściu nie działał.

Jak rozwiązać ten problem nie działającej grafiki?

Z góry dzięki

Pozdrawiam :smiley:

A jesteś pewny, że taka sama karta jest w kompie?

Po co bierzesz komputer do naprawy, jak nie umiesz go naprawić? Wyjmij grafikę z komputera i włóż ponownie. Przed włożeniem możesz przedmuchać gniazdo sprężonym powietrzem. I sprawdź, czy działa. I co to znaczy, że monitor jest podpięty do wejścia grafiki, bo na zwykłym wejściu nie działał? Co to jest to zwykłe wejście? Monitory podpina się wyłącznie do grafiki i nie do “wejścia” tylko do wyjścia. Gniazdo do monitora na grafice to jest gniazdo wyjścia, wychodzi z niego sygnał do monitora. I sprawdź, czy na płycie głównej nie ma grafiki zintegrowanej

Może jest wpięta do zintegrowanej? A nie ma żadnej na agp/pci-express

Grafika zintegrowana jest wbudowana w płytę główną, nie ma żadnego gniazda

W sensie chodziło mi że ma podpięty monitor do karty zintegrowanej a nie oddzielnej. A sterowniki na płycie ma od jakiejś innej