XP nie widzi modemu alcatel x221s

Witajcie forumowicze:)

Z racji tego iż jestem nowy pragnę się na początku przywitać a więc hej:]

Mam problem z modemem alcatela x221s nie widzi mi go mój XPek… ale zacznę od początku więc od razu po podpięciu pod usb zaczęła się instalacja i fajnie ale po końcowym restarcie i odpaleniu programu do łączności wyskakiwało “brak urządzenia” a opcje połączenia były nie aktywne, po kilkukrotnym odinstalowywaniu i instalowaniu wszystkiego (w/w sterowników wraz z programem) poszukałem nowych bo tych z modemu nawet przestał mi już instalować i znalazłem inne z blueconnecta… sytuacja ta sama XP go nie widzi… po skanowałem system programami min. HDD Tune i nic… w menadżerze urządzeń widać go jako modem 3G ale pisze “System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)” nie wiem o co chodzi do tego pojawiły się jeszcze inne błędy w menadżerze z portami COM i LPT gdzie również pojawia się napis “System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)” nie wiem co jest czyżby Windows nie miał sterowników portów i dlatego całe to zamieszanie? Może miał ktoś podobną sytuację lub zna jakąś stronę ze sterownikami??

proszę o pomoc bo walczę z tym już 3 dzień i nie wiem czy to wina systemu czy modemu :frowning:

#-o

33dca71109f3.jpg

6a226cdfe29b.jpg

23e350191539.jpg

VegetaSSJ3 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

źródło: http://support.microsoft.com/kb/310123/pl

Kod 37

System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)

Zalecane rozwiązanie

Sterownik zgłosił błąd w trakcie wykonywania procedury DriverEntry. Należy ponownie zainstalować sterowniki tego urządzenia.

Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterownika

Należy odinstalować sterownik za pomocą Menedżera urządzeń i przeprowadzić skanowanie w poszukiwaniu nowego sprzętu, aby ponownie zainstalować sterownik. Może zostać wyświetlony monit o podanie ścieżki do sterownika. System Windows może zawierać wbudowany sterownik. Mogą też być nadal dostępne pliki sterownika zainstalowane podczas poprzedniego konfigurowania urządzenia. Niekiedy jest otwierany Kreator nowego sprzętu, w którym może zostać wyświetlony monit o sterownik. W przypadku monitu o sterownik, który nie jest dostępny, można spróbować pobrać najnowszy sterownik z witryny producenta sprzętu w sieci Web.

W oknie dialogowym Właściwości urządzenia kliknij kartę Sterownik, a następnie kliknij przycisk Odinstaluj. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

Uruchom ponownie komputer.

Otwórz Menedżera urządzeń, kliknij menu Akcja, a następnie kliknij polecenie Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

Dzięki kolego za zainteresowanie ale ten opis też już sprawdzałem i przy odinstalowaniu urządzenia wogóle nie instalował sterowników z modemu sam wyszukałem te z opcją blueconnect-a… nie wiem czemu potem też padły sterowniki Portów… może Windows mi się sypie bo nawet przywracania systemu nie moge zrobić ani sprawdzić dysku komendą “chkdsk” (wyskakuje nieoczekiwany błąd przy ok. 65% 2 fazy przy indeksach)… nie mam pojęcia… :frowning: :o

To sprawdź oba modemy na innym komputerze a na tym zrób formata.