XP obok visty

Witam wszystkich

Mam mały problem, mam oryginalny system Vista Home Premium 32 bit, elegancko wszystko chodzi z tym że starsze gierki nie bardzo chcą odpalić, gdy właczam nfs underground 2 wyskakuje komunikat "speed2.exe przestał działać, postanowiłem zainstalować XP bo mam na stacionarnym i elegancko chodzi, poszedłem do apollo i kupiłem oryginalnego XP home premium, gdy próbuje zainstalować XP z płyty na rozruchu uruchamia mi się jakiś doctor doc, pare razy prubowałęm i nic, gdy wkłądam płyte na viscie nie ma możliwości zainstalowania systemu XP, co może być nie tak??? Nie mówcie mi tylko że wydałem 3 stówy w błoto…

Jak chcesz zainstalować tego XP-ka ? Spod Visty nie da rady, musisz przestawić bootowanie na CD.

Tutaj masz wszystko dokładnie opisane.

to, że jak zainstalujesz XP nie będzie on widział Visty, i podczas odpalania kompa uruchamiane będzie odrazu XP. Będzie trzeba edytować plik boot.ini

to że mam ustawić bootowanie na cd na starcie to wiem tyle ze puźniej włącza mi sie ten doctor doc i kiszka

Dodane 10.03.2009 (Wt) 20:07

jak nie bedzie widziałwisty to połowa zmartwienia narazie trzeba m izainstalować XP, a plikiem boot.ini zajme się później :slight_smile:

Coś Ty za płytę kupił ??

normalny XP home premium, mi się wydaje żę moge mieć jakieś zabiezpieczenia na lapie przed zmianą systemu, możliwe jest takie coś???

ja mam podobny problom jak che zainstalować xp to zacznie sie początkowy oproces instalacji czyli instalowanie sterowników dysku (tam gdzie jest wybór instalowania dodatkowych sterowników klawisz F2) czyli sam początek potem mi wyskakuje błąd na niebieskim tle nie można uruchomić systemu żeby nie uszkodzić systemu i coś tam jeszcze, dlaczego tak się dzieje czy jest coś zablokowane