Xp obsługuje dużo wiecej gier niż vista na tym samym sprzeci

Problemem raczej nie jest nie kompatybilne dzialanie visty w stosunku to tych gier a raczej sterowniki do zintegrowanej karty graficznej (ta własciwa sie spalila).

Komputer kupiłem z vista OEM home premium która za pewne ma sterowniki do całego sprzętu, ale w momencie kiedy karta graficzna się spaliła praktycznie żadna gra nie mogła ruszyć na zintegrowanej karcie graficznej, co ciekawe kiedy zmienilem system na XP i zainstalowaniu odpowiednich sterowników wiekszosc z tych gier chodziła bez problemu (oprócz tych z wymogiem obsługi Akceleratora 3D). Pytanie jest takie, jak to zrobić żeby te gry które chodzą na XP polecialy tez na vista, bo rozumiem ze sprzęt mimo wszystko odpowiada wymogom dla tych gier.

Karta graficzna :

Kontroler IDE Intel® 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF

a jeszcze jedno, podczas sprawdzania sprzętu everest wywalimo mi taki komunikat:

http://i48.tinypic.com/vzx0yd.png

Nie wiem co to dokladnie może oznaczas ale chyba cos ze sterownikami do procka, czy tak?

z góry dzięki ;]

Prawda jest taka ze karty graficzne intela mimo ze może i maja np 256 ramu są kiepskie vista po pierwsze jest najbardziej nie udanym systemem jaki był można porównać go do milenium WIN 7 jest cudowny polecam 300zł kupujesz płytę i z vista robisz win 7.

ale Win 7 jak i vista mają system “aero” który pochłania bardzo dużo pamięci grafiki jak i PC można go wyłączyć ale pomoże Ci to nie wiele.

jak nie kupisz grafiki to grafika zintegrowana nie pociągnie CI na vista bardziej wymagającej gry mam ten sam problem z GTA IV mam 2gb ramu i na XP na średnich szło troszki się cięło ale na win7 nie daje rady na minimum

EDIT

podsumowując system vista jak i 7 pochłaniają dużo więcej pamięci grafiki komputera niż XP co przekłada się na gorsze działanie bardziej wymagających gier zauważ ze przy wymaganiach gier masz podzielone na xp vista i 7 są dużo wyższe dla 2 ostatnich .

Zgadza sie, ale w tym momencie nie stać mnie na nowy system a nie chce jechać na pirackim oprogramowaniu dlatego moze jakies alternatywne rozwiazanie by sie znalazlo.

wiem ze karta nie jest najlepsza ale moze by dalo sie z niej cos jeszcze wycisnac przez zmiane chocby sterownikow, i tu pojawia sie problem bo na stronie intela znalesc cos to gruby wyczyn nawet linli z everest odsylajace na strone intela niesa aktualne wyskakuje poprostu pusta strona (Page Not Found)

Coś mi się zdaje, że Tobie coś nie wyszło. Gdzie tutaj porównanie Visty do Milenium ? Jak można te dwa systemy porównywać ? Jakieś nieporozumienie dla mnie to jest. Vista jest dobrym, może nie bardzo, ale na pewno dobrym systemem, ze sporą ilością możliwości konfiguracji, tylko trzeba wiedzieć skąd cokolwiek ugryźć, żeby to zrobić. Ostatecznie są do tego programy. Porównać to można ją do 7, która de facto jest lepsza, wydajniejsza i mniej zasobożerna jak dla mnie.

A co do tematu. Na zintegrowanej działa wiele laptopów (głównie, blaszaków nie spotkałem za wiele ze zintegrowaną kartą), do tego ciągną gry, więc może co innego jest mankamentem tutaj. Podaj resztę parametrów komputera.

Do tego możesz jeszcze spróbować ustawiać tryb zgodności z XP SP3 albo innym, starszym systemem, może wtedy ruszy :wink:

Może nie bede wklejać całego raportu ale to powinno wystarczyć

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows Vista Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego -

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Pentium D, 2800 MHz

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 2037 MB

Typ BIOS’u Award (04/11/07)

Ekran:

Karta wideo Intel® 82945G Express Chipset Family (256 MB)

Monitor Generic PnP Monitor [NoDB] (B256CJA010101)

Multimedia:

Karta dźwiękowa High Definition Audio Controller [NoDB]

Magazyn:

Kontroler IDE Intel® 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF

Kontroler IDE Intel® 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0

Kontroler SCSI/RAID AENIEDZ3 IDE Controller

Kontroler SCSI/RAID Microsoft iSCSI Initiator

Dysk fizyczny ST3160812AS ATA Device

Dysk fizyczny Generic- Compact Flash USB Device

Dysk fizyczny Generic- SM/xD-Picture USB Device

Dysk fizyczny Generic- SD/MMC USB Device

Dysk fizyczny Generic- MS/MS-Pro USB Device

Dysk fizyczny Maxtor 3200 USB Device

Napęd dysków optycznych LITE-ON DVDRW SHM-165H6S ATA Device

Napęd dysków optycznych XELGLE BO1QVS5IJ SCSI CdRom Device

Status dysków SMART Nieznane

[Intel® 82945G Express Chipset Family]

Właściwości karty wideo:

Opis urządzenia Intel® 82945G Express Chipset Family

Napis z karty Intel® 82945G Express Chipset Family

Napis z BIOS’u Intel Video BIOS

Typ mikroukładu Intel® 82945G Express Chipset Family

Typ konwertera DAC Wewnętrzna

Zainstalowane sterowniki igdumd32 (7.14.10.1504)

Rozmiar pamięci 256 MB

Producent karty wideo:

Nazwa firmy Intel Corporation

Informacje o produkcie http://www.intel.com/products/browse/chipsets.htm

Uaktualnienie sterowników http://support.intel.com/support/graphics

Co jest normalne,bo Vista i 7 mają nowe jądra+DX10,DX11+większe zapotrzebowanie na ram i starsze gry mogą nie działać,a komunikat jest taki,że Everest nie potrafi dobrze rozpoznać procesora - widocznie starsza wersja programu

Vista i milenium to pobnie nie udane systemy win 7 nie wszedł by tak szybko gdy by było wszystko ok.

też mam taką kartę graficzną na płycie ale szybko zamontowałem inną ona jest słaba jedyne co możesz zrobić to maxymalnie odciązyc komputer za pomocą programu game booster

game-booster-dzialanie-skutecznosc-t350737.html <— ludzie chwalą

http://programy.frazpc.pl/game-booster-11.html <-- poczytaj ściągnij spróbuj

2 rzecz którą możesz zrobić to jak sam wiesz uaktualnić sterowniki. link :

http://downloadcenter.intel.com/confirm … =〈=eng

domniemam ze vista 32 bit?

trochę angielskiego i się znajduje a poza tym jak już mówiłem korzystałem z tego Chipsetu i trochę się z nim obeznałem i mówię z góry dużo z niego nie wyciśniesz