XP odpala zawsze za 3 razem... (XP i Vista na jednym kompie)

Może to nie ma związku z tym, że zainstalowałem Viste na drugiej partycji, ale miesiąc po tej operacji komputer muszę resetować 3 razy żeby XP się odpalił - zatrzymuje się mniej więcej przed otwarciem ekranu logowania. Co ciekawe - zawsze 3 razy!

Ktoś z Was spotkał się z tym problemem?

opisz trochę bardziej ten problem. Jak włączasz komputer to co klikasz w XP i co??

A zatem …

System zatrzymuje się na boot menu z wyborem systemów.

Wybieram XP.

Ładuje, ładuje i się zatrzymuje. Ekran czarny, żadnych informacji. Zatrzymanie następuje niemal tuż przed otwarciem okna logowania.

Mogę zrobić tylko reset (przycisk na obudowie).

I tak 3 razy. Za czwartym razem system zawsze się odpala.

Gdzieś czytałem, że po instalacji Visty są problemy z odpalaniam systemów, ale nie wiem nic na ten temat.

Vista czasami sprawia kłopoty ;), ale nie wiem czy w tym przypadku też. Możliwe że jest wirus na jakiejś partycji lub w katalogu Winows XP, sprawdź cały dysk programem antywirusowym. A masz legalny Win XP I Win Vista?

Co to ma wspólnego z legalnością? Ale tak - mam oryginalne obydwa pakiety. Wirusów brak, Ad i Spy ware’ów też. No cóż - XP nie reinstalowałem od ponad 2-ch lat - i tak nieźle się trzymał .Chyba nadszedł “ten” czas.

Problem w tym, że jeżeli chce dokonać całkowitej reinstalacji, czy raczej ponownej instalacji XP to w przypadku istnienia 2-ch systemów musze to zrobić z obydwoma. Masa roboty …

Ma i to dużo ponieważ na nielegalny system nie ściągniesz wszystkich poprawek i uaktualnień ;]

no to troche roboty

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 19:56

Teraz będziecie mnie znać jako Michael Parker :slight_smile:

Lol… Mam dokladnie ten sam problem… Myslalem, ze to jest wina tego, ze wsadzilem nowa karte graf i nie przeinstalowalem systemu, zeby sie zainstalowal pod nowy sprzet. Jednak po reinstalce XP dalej dzieje sie to samo, system zawsze odpala za 3 razem, a Vista za kazdym bez problemu… To jest jakis debilizm xD

A przed podłączeniem i instalacją nowej grafiki usunałeś stare sterowniki plus wyczyściłeś dobrze system z pozostałości po nich tzn programem driver cleaner ? bo możliwe że nowa grafika gryzie sie gdzies z pozostałościami po starych sterownikach i dlatego tak jest :frowning:

VistaBootPRO_3.1.0