XP OEM na firmę

Mam problem, bo potrzebuję org. XPka na firmę. Oczywiście OEMy z allegro są tańsze niż Boxy. Na aukcjach często by spełnić warunki OEM razem z systemem sprzedają powiązany sprzęt (najczęściej jakąś lipną kość RAM), rozumiem że w ten sposób mogą sprzedawać OEMy, ale czy ja muszę na komputerze w takim razie mieć koniecznie tą kość wpiętą, by wypełnić warunki licencji i móc legalnie korzystać z XPka?

Np. tutaj: http://allegro.pl/windows-xp-profession … 28300.html

Czasem też sprzedają zamiast z kością RAM związaną OEMem myszkę, choć dziwi mnie fakt, że myszkę uznano jako sprzęt nieperyferyjny, ale mniejsza o to.

Z oem połączona jest płyta główna (tak mówi ms), więc takie aukcje to zwyczajne naciągactwo. Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż nowych systemów, nie masz się co martwić. Sprzedawca musi coś do niego dołożyć by mógł go legalnie sprzedać. http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=381

Trochę nie rozumiem. Piszesz, że to naciągactwo, ale z drugiej strony piszesz że taki system nowy jest ok.

Najlepsze i najprostsze rozwiązanie to kontakt z MS. Uzyskasz w ten sposób 100% pewność czy tak zakupiony system jest legalny czy nie. Tym bardziej że chcesz kupić oprogramowanie dla firmy.

Ja takie aukcje omijałbym szerokim łukiem.

Nowy jest ok, ale używany już nie (do tego to się sprowadza). A sprzęt dodają bo im allegro nie da wystawić (licencja oem nie pozwala na sprzedaż oem bez sprzętu).

Jeśli chcesz kupić używany oem, musi on być z płytą główną (i musisz jej używać) a w innym przypadku sprzęt może iść na śmietnik (pewnie i tak w ogóle nie działa)

Czyli jeśli kupię nowego OEMa to nie mam się czym przejmować?

Tylko czy raz zainstalowany OEM mogę później zainstalować np. na innym kompie, gdy ten np. się zepsuje i do utylizacji pójdzie?

A czytałeś choć pobieżnie warunki licencji OEM ??

Bo mam wrażenie że nie a jej nieznajomość szczególnie jeśli chodzi o sprzęt firmowy może cię wpędzić w poważne kłopoty.

Do poczytania:

http://www.tweaks.pl/typy-licencji-oprogramowania/

Czyli licencja zwiąże się ze sprzętem, a może już jest związana (RAM w pakiecie).

Licencja nie wiąże się z żadnym ramem, tylko jest razem z nim sprzedawana, po zakupie tą kość równie dobrze możesz wyciepnąć do kosza. W momencie aktywacji systemu zostaje on powiązany z płytą główną i w żadnym wypadku nie możesz go nigdzie przenosić.

Nie możesz do takich celów to tylko i wyłącznie wersja BOX.