Xp outlok express 6 nie podkrełsa błędów

(johhny95) #1

Witam mam problem z moim outlook express 6 w win xp professional sp3 a mianowicie program ten nie podkreśla błędów .

Proszę o pomoc

(floyd) #2

A, to kiedykolwiek Ci podkreślało? Ja tego jakoś nie zauważyłem. Jest tylko przycisk sprawdzania pisowni w całym tekście.

(Cedar) #3

johhny95 , Ten typ tak ma. Nigdy nie podkreślał i podkreślał nie będzie. Trochę to dziwne, że nie dodano tej funkcjonalności do tego programu, na ale MS wie lepiej co jest potrzebne i przydatne.

(johhny95) #4

Trochę źle się wyraziłem chodziło mi o to iż mam ten przycisk do sprawdzania pisowni w całym tekście ale jest on niedostępny gdy na niego klikam nic się nie dzieje

(Cedar) #5

Też nigdy nie zauważyłem aby coś się z tym działo, nigdy nie wnikałem do czego on dokładnie służy bo czym prędzej zmieniłem ten wynalazek od MS na Thunderbirda

(floyd) #6

Żeby ten przycisk działał, to najpierw trzeba po otwarciu Outlook Express wejść: Narzędzia—>Opcje—>Pisownia

i zaznaczyć opcje oraz ustawienia które nas interesują.

Dodane 13.08.2012 (Pn) 19:38

W czasach gdy powstawał ten ‘wynalazek’, to Thunderbird był w pieluchach i o sprawdzaniu pisowni w Mozilli czy Google nawet się nie śniło. Przetestowałem parę różnych programów pocztowych łącznie z Thunderbird i ostatecznie powróciłem do Outlook Express i Windows Live pod 7 bo pomimo kilku wad mają jedną podstawową jak dla mnie zaletę którą jest pełna integracja z Windowsem i rozwiązaniami Microsoftu, a to umożliwia stosowanie różnych rozwiązań programistycznych na tej bazie.

Programy pocztowe innych producentów są zawsze obcym ciałem w systemie Windows i trudno je łączyć z rozwiązaniami Microsoftu, a nawet nie jest to możliwe jak w przypadku protokółów IMAP i POP3.