Xp Pro błąd z czytaniem płyty

Witam,

Obecnie mam Xp PRO SP2, ale potrzebuje zrobić format. Mam na CD, Xp PRO bez service packa i gdy wkładam płytę do napędu nie czyta jej w Menu BOT… Próbowałem zmienić napęd, lecz to nic nie pomogło.

Proszę o pomoc :<

W BIOSie ustawiłeś bootowanie z napędu optycznego ? (First Boot Device -> CD\DVD-ROM)

Możliwe, że płyta nie jest bootowalna, a co za tym idzie - nie jest oryginalna.

Płyta jest orginalna lecz bardzo stara :< [Mam te płytę od czasu kiedy kupiłem komputer to jest jakieś 4 lata]

To nie zmienia faktu że powinna ona ruszyć w napędzie(Jeśli mówisz że zmieniałeś napędy to raczej nie jest ich wina),a sprawdzałeś czy aby nie jest mocno porysowana?

Poszukaj tak jak “seba86mu” pisze i wtedy automatyczny restart kompa po zapisaniu ustawień w biosie,od razu otwórz cd-rom, włóż płytę i po krótkim czasie(bodajże 2 ekran podczas bootowania) powinno Ci wyskoczyć coś w podobie"Wciśnij dowolny klawisz aby bootować z płyty",już dokładnie nie pamiętam jak to leciało…

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sprawdziłem u w BIOS’ie i mam jak kazaliście, a co gorsza sprawdziłem u kumpla i u niego chodzi

a spróbuj przepalić płytkę windowsa oryginała na inną, czystą płytkę (można robić JEDNĄ kopię dla zabezpieczenia).

jeżeli wyskoczą ci błędy podczas przepalania to wtedy wiadomo że płytka uszkodzona.

a to? (albo np. jakichś skaz czy coś?)

Są małe ryski, ale u kolegi czyta i na laptopie też ;<

A zapisałeś zmianę ustawień w BIOSie ? (Save and Exit -> F10)