XP pro -nie działa zapora systemu windows: błąd 1064

XP pro

Dziś zobaczyłem, ze nie działa mi zapora systemu windows. gdy klikam na ikonę “zapora systemu windows” w “centrum zabezpieczeń” wyskakuje okno: " nie można wyświetlić zapory systemu windows, ponieważ skojarzona usługa nie jest uruchomiona. czy chcesz uruchomić usługę zapora systemu windows/udostępnianie połączenia internetowego? tak / nie " po kliknieciu “tak” wyskakuje okno: " system windows nie może uruchomić usługi zapora systemu windows/udostępnianie połączenia internetowego"

w :“usługi lokalne” kliknąłem “zapora systemu windows/udostępnianie połącznia internetowego” ( tryb ręczny, stan: zatrzymano ) klik “uruchom” i wyskakuje : “nie mozna uruchomić usługi ZSW/UPI na komputerze Komputer lokalny. Błąd 1068: Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.”

Jak ponownie uruchomić zaporę? może coś pominąłem?

(usługa:

-połączenia sieciowe -tryb ręczny , uruchomiono

-rozpoznawanie lokalizacji w Sieci- tryb ręczny, uruchomiono

-menedżer połączeń usługi dostęp zdalny - tryb ręczny, uruchomiono)

Miałem podobny problem, że zapora sama się wyłączała i potem nie dawała się włączyć. Poszperałem trochę i znalazłem kiedyś taki wpis rejestru: http://www.mediafire.com/file/dd1ytyzzz … access.reg

Mi on pomagał za każdym razem gdy zapora się wyłączała.

wrzuć loga z HijackThis na www.wklej.org i daj linka na forum

Swoją droga proponuję zainstalować zewnętrznego firewalla np Comodo IS lub Zone Alarm Free

Wszystko jest tu opisane : http://www.google.pl/search?q=%3Ahttp%3 … =firefox-a

teraz gdy w usługach próbowałem włączyć “Menedżer autopołączenia dostępu zdalnego” wyskakuje komunikat błąd 1717. interfejs jest nieznany…

Dodane 01.09.2009 (Wt) 1:24

hijacthis log

otl log

poza tym start systemu trwa strasznie długo ( po 17 kresce ) i internet zwolnił

W OTL wklej poniższe i daj run fix:

:Processes

explorer.exe


:OTL

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystkie VIdeo za pomocą BitComet - C:\Documents and Settings\aciack\Pulpit\mój\BitComet\BitComet.exe File not found

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystko za pomocą BitComet - C:\Documents and Settings\aciack\Pulpit\mój\BitComet\BitComet.exe File not found

O8 - Extra context menu item: Pobierz za pomocą BitComet - C:\Documents and Settings\aciack\Pulpit\mój\BitComet\BitComet.exe File not found

O18 - Protocol\Handler\ipp - No CLSID value found

O18 - Protocol\Handler\msdaipp - No CLSID value found

O32 - AutoRun File - [2001-03-06 18:41:42 | 01,011,712 | R--- | M] () - D:\Autorun.exe -- [CDFS]

O32 - AutoRun File - [2001-03-06 18:44:52 | 00,000,046 | R--- | M] () - D:\autorun.inf -- [CDFS]


:Files

C:\RD4B335D2AF9F44185AFC417F8D8D4B473DR

C:\WINDOWS\tasks\User_Feed_Synchronization-{FF8DEB45-D7A7-45D9-B45E-56EA541CB6F1}.job


:Commands

[emptytemp]

[start explorer]

[Reboot]

Następnie musisz usunąć klucz: MountPoints2.

Wejdź w: Start>>>Uruchom>>> wpisz: regedit

poszukaj klucza: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\MountPoints2

Usuwasz MountPoints2

Nie stosować tego skryptu.

Umpfh , wiesz chociaż co usuwasz (nie chodzi mi o wpisy typu File not found)?

humbak w tym wypadku spróbuj przywracania systemu.

Niestety nie mogę przywrócić systemu bo nie mam punktów kontrolnych.

Może jakoś inaczej można pomóc mojemu laptopowi?

Sam nie wiem, może instalacja nakładkowa? No, chyba, że masz system na partycji Recovery.

No to radzę na przyszłość robić kopie zapasowe (choćby tylko rejestru - np programem Erunt).

mam go od niedawna - jak sie okazało miał odhaczoną opcję przywracania systemu… nie jest podzielony na partycje …

czyli to koniec?

btw. czasami jak otwieram ie wyskakują dwa okna jednocześnie a nie jedno… co może być tego przyczyną?

Reinstaluj usługe. W katalogu C:Windows\inf powinien być plik informacji instalatora który to umożliwi.

Pogrzebałem w Usługach i okazało się, że miałem wyłączone “zależne” usługi. Po ich włączeniu firewall działa.