[xp pro] nie mogę uruchomić usługi SERWER

W win XP Pro mam na liście usług usługę o nazwie serwer której nie potrafię uruchomić, w prawym menu polecenia “uruchom”, “zatrzymaj”, "wstrzymaj, “wznów”, “uruchom wszystkie” są wyszarzone, ma ktoś pomysł czemu tak się dzieje i jak to naprawić? Auto-uruchamianie nie działa, usługa jest na liście usług ale jest wyłączona.

Niestety komputer na którym to się dzieje nie jest wyposażony w żadnego antywirusa z błachiego powodu, komputer ma tylko 256 mb ramu, a dr web który jako jedyny mogę na nim zainstalować nie pójdzie raczej z taką ilością ramu, tylko taki program posiadam w wersji licencjonowanej przez firmę, ale też nie ma szans nic się tam dostać bo nie są tam wkładane żadne pendrivy, płyty czy dyskietki, jest to wolnostojąca maszyna do pisania w wordzie bez dostępu do internetu.

Prawdopodobnie jakiś wirus zainfekował ci system, a to dlatego że nie masz żadnego antywirusa. Jest wiele darmowych , np awast - nie obciąża sprzętu . Jeżeli korzystasz z neta to wczesniej czy pozniej coś sie przylepi do systemu .http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free- … 13266.html :smiley:

Przecież napisał, że maszyna nie ma dostępu do internetu.

Zrób logi programem OTL, więcej w dziale bezpieczeństwo na tymże forum.

czy masz włączone

Udostępnianie Plików i Drukarek

http://banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

:slight_smile:

Jakimś cudem udało mi się włączyć usługę serwer , i uruchamia się już przy starcie systemu, więc sprawa nieaktualna.

Jakimś cudem udało mi się włączyć usługę serwer , i uruchamia się już przy starcie systemu, więc sprawa nieaktualna.