XP - problem po uruchomieniu - zamulenie


(Akonior) #1

Witam,

mój XP uruchamia sie dość szybko, pojawia sie pulpit, ikony ale system coś jeszcze uruchamia. Przez ok 2 minuty, menu start jest niedostępne a gdy klikam w tym czasie w ikony na pulpicie np przeglądarke, to otwiera sie ona, ale dość wolno! Wyrzuciłem już niepotrzebne aplikacje z autostartu, zdefragmentowałem dysk, użyłem jv16 power tool do usunięcia niepotrzebnych plików, wyczyszczenia rejestru itd, niestety nie pomogło. Skanowałem system NODem 32, nic nie znalazł. Poniżej logi z HJ, ComboFIXa, i Silent Runner'a. Bardzo proszę o sprawdzenie. Mój sprzęt to laptop, procesor intel Core Duo 1,66, RAM 1Gb, grafika nVidia GeForce.

HJ:

ComboFIX:

SR:


(Monczkin) #2

AndrewKR

Popraw proszę błędy. Na forum używamy polskiej pisowni.


(Dashmen515) #3

czyste, a jaki system Windows?


(dean999) #4

A może strasznie dużo programów ci sie uruchamia podczas startu systemu?? pokaż zawartość "msconfig"


(system) #5

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP


(Akonior) #6

Podany link znam, zanim utworzyłem temat, dokładnie przeglądnąłem forum i skorzystałem ze wszystkich podanych sposobów. Pomogło na tyle, że faktycznie sam windows uruchamia sie szybko, ale potem pojawia sie pulpit i 2 minuty czekania!

System operacyjny to windows XP SP2. Programów w msconfig'u jest sporo, ale nie wiem jak je tutaj skopiowac?? Wiekszosc z nich to badziewie producenta, ktore musza sie uruchamiać. Juz od samego poczatku były i wszystko bylo OK. Dopiero niedawno cos zaczeło sie dziac. Czy jest mozliwe ze to uTorrent, pomimo wywalenia z autostartu i wyłączenia opcji uruchamiania ze startem windows tak spowalnia??


(Akonior) #7

Problem nadal występuje. Czy jakieś jeszcze sugestie??


(Ciuci) #8

Optymalizacja autostartu http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... opic=116.0

Autostart wpisy w HJT oznaczone 04.jak widzisz jest ich dość dużo.