XP problem z aktywacją

Cześć. Posiadam XP Proffesional na Dell Optiplex G520. Padł mi HDD.
Więc musiałem postawić nowy system. Posiadam naklejkę oryginalną na Dell ale nie mam oryginalnej płyty instalacyjnej ani też nie ma od kogo pożyczyć.
Problem polega na tym, że pobrałem obraz instalacyjny ze strony WinBase ale tam nie mogę aktywować kluczem, ani podczas aktywacji przez telefon ani przez internet.

Co jest przyczyną, że ten klucz nie działa? Posiadam instalację XP PRO SP3. Przy instalacji też prosi o klucz, klucz jest nieprawidłowy więc pomijam wpisywanie klucza i przechodzę dalej do instalacji składników.

W czasach WinXP płyty instalacyjne chyba często były przygotowywane pod daną firmę/sprzęt, dlatego klucza może ci nie przyjmować. Kiedy ten system był wspierany, pewnie można było się zgłosić do Dell o przesłanie kopii nośnika instalacyjnego, ale w dzisiejszych to raczej niemożliwe.

Pozostaje Ci poszukać kogoś, kto ma identyczną wersję systemu, albo wyszukać “kopii zapasowej” w internecie :wink:

2 polubienia

Mam szukać zwykłej wersji? Czy wersji VL?

Identycznej wersji, jaką miałeś.

Dlaczego? Co mówi?

Miałem wersję XP PRO SP3. I taką też pobrałem.
Gdy wpisuję klucz jest informacja, że klucz jest nieprawidłowy. Gdy dokonuję aktywacji telefonicznie (id instalacji) pojawia się błąd.

Wrzuć na forum zdjęcie naklejki. Oczywiście klucz aktywacyjny zamaż :wink:

tylko na zdjęciu nie na naklejce :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Może już ubili aktywacje XP, ja tam miałem zalecone by sobie zapisać telefoniczny kod aktywacji - niby był wielokrotnego użytku.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

W 2018 podobno XP przechodził każdą aktywację przez telefon.

1 polubienie

Skoro system jest poprawnie licencjonowany, to dlaczego by nie użyć łatki, która pominie kompletnie proces aktywacji?

Ten klucz XP, który masz na naklejce, pochodzi z puli Della i tylko on może go aktywować. Każdy większy producent miał swoje klucze do Windows OEM i te były aktywowane przez narzędzia producenta a nie przez Microsoft.

Jedyny sposób to znaleźć identyczny nośnik z OS dla twojego Dell Optiplex G520. Czysta kopia Windows XP, zadziała tylko z kluczem od Microsoft.