XP Professional obok 98 SE ale na innej partycji-jak?

(Speed 112) #1

WITAM!

Mam mały problem.Otóż nie mam zielonego pojęcia jak zainstalować XP Professional na innej partycji.Jest tak:Mam dysk podzielony na trzy partycje E,D i C.Na C jest WIN98SE,a chce mieć jeszcze XP PRO na E,a więc jak to zrobić?Z poziomu Windowsa 98 SE czy z poziomu MS-DOS?Please o szybką odpowiedz!!Acha i jeszcze jedno:Jak zmienić plik boot.ini i gdzie się on znajduje.No wiecie żeby przy starcie systemu pokazywało się okienko,który system wybrać.

Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC! !!

(M a x) #2

w pierwwzej kolejności zainstaluj na c 98 a na nastepnej partycji XP . partycje formatyjesz systemem Fat to znaczy taką zeby obsługiwały je 2 systemy

(Pzontek) #3

a instaluj XP z poziomu Win98 tzn płyte włóż do cdromu w win 98 i wybierz koniecznie nową instalacje bo standardowo bedzie chciał sie nałożyc na 98 a później postępuj jak mówi kolega maximuss36

(Speed 112) #4

Ja już mam 98 na c i nie mam zamiaru go ponownie instalować kapujesz?aha i hyba się nie zrozumieliśmy:ja chce wiedzieć jak zminić plik boot.ini co podopisywać a co skasaować!kumasz koleś??czyli wkładam płyte XP podczas pracy na 98 i wybieram nową instalację i wybieram dysk e żeby instalator go sformatował a następnie zainstalował system.czy tak?

(Pzontek) #5

ale chcesz żeby jaki system Ci sie jako pierwszy ładował, bo jak robisz jak wyżej napisałem to po instalacji przy utuchomieniu kompoa bedzie Ci sie otwierało menu wyboru systemu i tam wybierasz albo XP albo 98

(Speed 112) #6

słuchaj.ładuje mi się dos.wiesz liczy ram i to wszystko i właśnie po tej operacjichce ujżeć ekran wyboru systemu.Albo XP Professional albo WIn 98 SE.teraz kumasz??

(Pzontek) #7

a o czym ja niby pisze :?

(Speed 112) #8

aaaaaaaaaaaaaaa to sorry zle cię zrozumiałem dzięki za pomoc!

(Pzontek) #9

Spoko ->pozdrawiam :smiley:

Ps tylko nie zapomnij dać nowej instalacji jak wyżej pisałem bo inaczej bedziesz miec lipe i dużo roboty(instalacja 98 od nowa), a Win Xp na fatcie zrób żeby sie z 98 widzieli

(Speed 112) #10

a jak się zrobi xp w ntfs to zrobie z poziomu windy konserwacje dysku czy coś do fat 32.zgadza się?

(lazikar) #11

Jak zrobisz Windowsa XP w NTFS to Windows 98 nie będzie widział plików na tej partycji. :smiley: