[XP] Pupit użytkownika na innym dysku

Witam!

Czy jest możliwość zrobienia tak w xp. aby pliki na pulpicie użytkownika nie znajdowały się na C:\ tylko np. na D:\ ?

Jest możliwe, trzeba przenieść folder plików użytkownika.

Pulpit użytkownika jest bezpośrednio powiązany z profilem danego użytkownika.

Natomiast profili nie można tak sobie bezproblemowo przenosić.

Nie istnieje (przynajmniej ja jej nie znam) prosta i całkowicie skuteczna metoda przeniesienia folderu uzytkownika na inną partycję (dysk) i następnie

praca na nim. Sa tak zwane “Profile mobilne” ale to funkcjonalnosc dostepna w domenie NT - zupelnie inna bajka.

Tutaj podane jest krok po kroku co jak robic (po angielsku) ale takie przeniesie moze sie wiazac z tym, ze czesc aplikacji

przestanie ci dzialac a sam windows bedzie rzuczal bledami.

http://www.tech-recipes.com/rx/1409/move-your-documents-and-settings-username-profile-off-of-the-c-drive/

Co do samego pulpitu to nie sluzy on do przechowywania plikow. Sam katolog pulpitu powinien zajmować kilkaset kilobajtów

  • tyle co skróty umieszczone na nim. Jesli często zapisujesz dane na pulpicie to utwórz sobie katalog np. na partycji D,

następnie utworz skrót do tego folderu na pulpicie i do niego ładuj pliki. Będziesz miał dostęp do plików z poziomu pulpitu

ale magazynowane one będą na oddzielnej partycji.

Ogólnie rzecz biorąc w Windowsie jest specjalny katalog przeznaczony na przechowywanie plikow - Moje Dokumenty, którego

lokalizację można bez problemu zmienic (prawym na Moje Dokumenty i dalej wiadomo). Polecam tam trzymanie swoich plikow.

Jeśli ktoś wiek jak w łatwy sposób przenieść profil użytkownika na inną partycję i na nim pracować niech napisze. Sam jestem

ciekaw.

PS. Pozatym pliki na pulpicie użytkownika nie znajdują się na C tylko w C:\Documents and Settings%USERNAME%\Desktop

Nie jest to takie ważne lecz, moja siostra czasami korzysta z mojego kompa i robi straszny syf.

Ta mój pulpit zajmuje 8KB jej ok 4GB…

Dlatego pytam żeby jej nic nie przenościć tylko żeby jakoś zmienić lokalizacje pulpitu… Dobra nie jest to takie ważne wrzucę jej to gdzieś na d i utworze skrót.

Wiem :slight_smile: spokojnie jak zadbać o kompa wiem nie potrzebnie się tyle rozpisywałeś, gorzej z nią…

Z resztą teraz już ma laptopa więc nie wiem czy nie zrzucę wszystko do jej na lapka…

Pozdro

No to robimy siostrze baczowke, ktora ktora przewala jej zawartosc pulpitu w inne miejsce (np. na D)

i wrzucamy ja do autostartu. Przy kazdym uruchomieniu czysci jej pulpit i przerzuca dane

w inne miejsce.

Trzeba tylko jeszcze bat-a zrobic co jej ikony przywraca po takim czyszczeniu albo lepiej przerzucac

same katologi :slight_smile:

Z drugiej strony lepiej chyba wytlumaczyc jej, gdzie nalezy zapisywac pliki. Mozesz ja postraszyc

wirusami czy czyms :slight_smile:

PS. Mozna jeszcze zalogowac sie na admina i usunac siostrze prawo zapisu do folderu Pulpit.

Bedzie mogla klikac sobie na ikonki ale nic nie zapisze :slight_smile: Pulpit bedzie czysciotki a dziewczyna nauczy

sie zapisywac dane w innych miejscach :slight_smile:

Pulpit może też do tego służyć, a różnica będzie w tym, że ciągle będziemy widzieć nazwy tych plików.