XP się wiesza podczas logowania i pracy


(Dkdkfm) #1

Witam!

Coś jest nie tak z moim XP... Dotychczas jako antywira używałem avasta w wersji home (gdy zaktualizował się do ostatniej wersji programowej, coś zaczęło spowalniać i wieszać system; poza tym zniknęły ikony połączeń sieciowych zarówno z menu start, jak i paska szybkiego uruchamiania; odinstalowałem avasta i wszystko wróciło do normy, ale tylko z wyglądu) obecnie używam nod32 (wykrył przeniesione przypadkowo przez pendrive wirusy: copy.exe, host.exe, Cn911.exe; podjrzewam, że to one mogły spowodować takie a nie inne działanie systemu).

Zdarzenia:

  1. podczas logowania do systemu często się zdarza, że wyświetli się tylko tapeta pulpitu i na tym pozostanie (czasem pomaga ponowne logowanie, ale nie zawsze)

  2. po zalogowaniu się i załadowaniu ikon na pulpicie, nie da się uruchomić wybranej aplikacji (czasem pomaga ponowny rozruch kompa) :evil:

  3. po wejściu w Menu Start > Wszystkie programy i najechaniu myszką na dowolny wpis, Windows się kompletnie zawiesił (nawet 3 króli (CTRL+ALT+DEL) nie chciało odpalić :frowning: )

  4. w pasku szybkiego uruchamiania czasem poznika parę ikonek, pojawią się one dopiero po ponownym uruchomieniu systemu (nie mają włączonej opcji autoukrywania !!

Podziałałem ComboFix'em, poniżej log:

http://wklej.org/id/c167d16c57

Zeskanowałem również HiJack'iem v2.0.2:

http://wklej.org/id/9d7a5c6897

Proszę o pomoc !!

P.S.

WinXP Professional 32-bit, antywir nod32, firewall windowsowski


(Dkdkfm) #2

proszę o sprawdzenie logów :slight_smile:


(huber2t) #3

Log z Hijackthis jest czysty