XP SP3 - "Instalator wykrył że dysk C: jest uszkodzony..."

Cześć!

Spróbuj wymazać cały dysk: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-t367772/ po czym podejmij próbę zainstalowania systemu. Jeśli ta operacja wymazania dysku się nie uda (np. zatrzyma się samoczynnie), to faktycznie będzie świadczyć o uszkodzeniu dysku.

Ja bym machnął najpierw jakieś live-cd i sprawdził smart, popróbował testdiskiem, hirens boot cd itp… ale tylko o ile będziesz DOBRZE wiedzieć co robić.

Recovery miał dobry obraz jeśli nie był aktualizowany i tym sposobem pozbyłeś się XP bo zamiast kombinować starczyło go przywrócić właśnie z recovery.

Jakby xp robił dalej problemy to zawsze zostaje linux. Np. takie Lubuntu, czy wujek Debian…

@drunkula i @poraj Już to robiłem GPartedem. Usunąłem partycje, zrobiłem jedną, format NTFS i nic.

Wyraźnie Ci radziłem, jakim narzędziem to zrobić. GParted a KillDisk to zupełnie inne programy i inne sposoby działania. Nie chodzi o usunięcie partycji, czy “format” lecz o całkowite wymazanie (wyzerowanie) dysku, jeśli się da i jeśli jest uszkodzony logicznie.

Okazało się że Windows ma jak zwykle problemy. Lubuntu nie odezwało się ani razu z błedami. Do zamknięcia, nie mam zamiaru się babrać z tym systemem od M$.