XP + SSD błędy w plikach

Witam,

 

ostatnio zmodernizowałem troszke stary komputer dodając do niego SSD. Przeniosłem system z starego HDD.

Niestety bardzo często przy uruchamianiu sa sprawdzane blędy i naprawiane uszkodzone pliki. A pd czasu do czasu system nie uruchamia sie z powodu uszkodzenia pliku rejestru ???

 

Ogólnie komputer śmiga jak siię patrzy lecz przy zamykaniu systemu chyba coś nie idzie tak jak powinno ?? Bo po uruchomieniu prawi zawsze sa jakies błędy ??

Ktos może mi pomóc ?? Co jest tego powodem ??

 

System to XP. Dysk SSD Adata.

Wygląda to tak, jakby dysk wyłączał się przed zamknięciem systemu, przez co pewne dane nie zapisują się. Trochę podobna sytuacja była kiedyś z Windows 98 SE. Masz w XP zainstalowany SP3 i wszystkie aktualizacje? Jakieś oprogramowanie / sterowniki były dołączone do SSD? Ten SSD kupiłeś jako nowy? System przeniosłeś z HDD na zasadzie nowej instalacji czy sklonowałeś poprzedni dysk?

Witaj dysk pod windowsem xp bedzie bardzo szybko tracil na wydajnosci cyt: “By TRIM działał, z jednej strony konieczna jest jego implementacja przez twórców SSD, z drugiej zaś – obsługa przez system operacyjny. O ile w nowych napędach funkcja ta dostępna jest niemal zawsze, aktualnie potrafi wykorzystać ją jedynie Windows 7 i niektóre Linuksy. Użytkownicy innych systemów muszą liczyć się więc ze spadkami wydajności.” . Wg mnie szkoda dobry dysk katować czymś takim jak win xp ale to Twój dysk :slight_smile: Chociaż drugiej strony wymyślili coś takiego jak Garbage collector :stuck_out_tongue: No i musowo wyłączamy indeksowanie i defragmentacje . Na twoim miejscu zainstalowałbym sobie linuxa będzie o niebo lepiej  działał niż stary poczciwy XP-EK