Xp strasznie zwolnił bo zainstalowaniu Service Pack 2

To zainstaluj Service Pack 3 :slight_smile:

Popieram pana wyżej. Może za mało RAMu?

Może złapałeś jakiegoś wirusa, jeżeli ściągałeś SP2 z jakiegoś torrentach albo z rapida.

Jednak SP2 to niewypał, strasznie zwalnia kompa, dlatego zdecydowali się szybko wprowadzić SP3.

Najlepiej pobierz SP3 z oficjalnej strony Microsoftu, bo w innych miejscach może być zainfekowany jakimś wirusem lub innym dziadostwem.

Nie no to spokojnie zainstaluj SP3 też ze strony vortalu i zobaczysz co się dzieje, powinno przynieść znaczącą poprawę.

A skąd to wziąłeś tego sp 2 ? Jeżeli z niebieskiej płyty to lipa bo on był niedopracowany. Przekomponuj jeszcze raz system tym razem zapakuj sp3 lub sp 2 ze strony MS ( ale to bez sensu bo i tak będzie wołał o sp 3)

Nałożenie sp po instalacji zawsze skutkuje spowolnieniem systemu. Zintegruj go sobie nlite’m z instalką, albo najlepiej od razu sp3 zintegrować, sformatuj dysk, wgraj system jeszcze raz i sam zobaczysz poprawę.

SP3 instalujesz w pierwszej kolejnosci po wgraniu systemu. Nastepnie sterowniki do płyty głownej

directX etc.

http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=pl

Nie.

Napiszę tak. Ściągasz exe sp3. Potem, bo wskazaniu programowi napędu i folderu do którego ma skopiować pliki windowsa, wybierasz integracja sdodatku service pack, wskazujesz mu plik exe i to jest wszystko. Resztą się program zajmie. Aha, nie zapomnij jeszcze zaznaczyć plyta bootowalna.

Powyłączałeś niepotrzebne usługi typu telnet itd? SP2 wcale wolniejsze od sp3 nie jest. Miałem długi okres czasu sp2 i nie odnotowałem żadnych spadków mocy pc. Po instalacji sp3 najlepiej zrób optymalizację usług pc, przeczyść rejestr i przeprowadź defragmentację plików :wink: