XP szaleje - nie otwiera stron, obrazów. Brak wirusów

Witajcie. Dawałem już log tutaj (http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=312594), ale fakt brak wirusów* dyskfalifikuje tamten dział. Otóż mam pewien problem z kompem, a właściwie pare. Po zainstalowaniu Aresa i Samurize (tak podejrzewam, programy odinstalowałem - nie przyniosło skutku)) mam problem z systemem. Internet nie otwiera większości stron (deviantart.com, symantec.com, viruslist.com itd. są tam także polskie adresy jak np. wp.pl czy gry-online.pl - przy próbie ich otwarcia mam ekran jakbym nie miął internetu). Poza tym nie otwiera on obrazków na innych stronach tylko zamiast nich mam “obrazek” z czerwona kropka (coś jak brak obrazka w IE , ale jest zamiast krzyżyka kropka). Do tego system strasznie zwolnił i dosyć często nie mam neta ale KIS się aktualizuje bez przeszkód. co jest dla mnie dziwne. Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem co może być tego przyczyną. Dzięki za pomoc.

*miałem Trojana “Backdoor Win32 Hupigon.gbms” w notepad.exe ale się zneutralizował.

Pytanie: jakiej przeglądarki używasz?

Spróbuj optymalizacji systemu.

Firewall nic nie blokuje? Jaki to?

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Używam FF i opery - na obu to samo. System optymalizowałem. A mam KIS 2009 i nic tak nie przestawiałem. Ochronę wyłączałem i to samo. Nie wiem może coś ten wirus przestawił. testuje dopiero KIS od paru dni i nie jestem aż tak tam obcykany, ale wydaje mi się, że po wyłączeniu ochrony powinno działać nawet jak blokuje.

Jeżeli masz włączone przywracanie systemu to wybierz - jakąś odleglejszą date i szrawdź czy coś się zmieniło

  • z drugiej strony jeżeli wirus podmienił pliki systemowe a “Kasper” je usunoł to cała zabawa na nic

konsola pewnie by pomogła ale jak sprawdzic co uszkodzone ?? - sam nie wiem

Sprawdzałem przywracanie nic nie daje. Wirusa zneutralizowało, a raczej nic nie usunęło. Tak mi się zdaje. czy pomogłaby instalacja SP3?