Xp, tryb awaryjny nie działa

Witam mam pewien problem otóż zrobiłem takie coś, miało to pomóc przy błędzie w pewnej grze : Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie ->Ustawienia -> Edytuj.Dopisujemy o pliku /fastdetect /3GB /USERVA=2800 Zapis, restart komputera i gotowe.

Gdy to dopisywalem to po tym “USERVA=2800” coś jeszcze było.

I teraz gdy próbuje włączyć komputer wyskakuje ekran bledu stop i komputer sie wyłącza , gdy chcę włączyć tryb awaryjny komputer się resetuje.

Dodam jeszcze, że przy ekranie błędu stop pisze takie coś:

Stop: 0x000000D1 (0xDE98EE0C, 0x00000001, 0x00000008, 0xDE98EE0C)

Płyta instalacyjna, wchodzisz w konsole odzyskiwania klawiszem R na pierwszej planszy, wpisujesz FIXMBR i FIXBOOT i powinien ruszyć.

Na przyszłość nie grzeb w tego typu newralgicznych plikach systemowych, jeśli nie masz pojęcia ich znaczenia. Poradniki do gier potrafią być irracjonalne, np. jeden z nich na zmniejszenie pingu w CS poleca zrobienie loga HijackThis i wrzucenie na nasze forum do sprawdzenia przez Gutek22. Chyba jeszcze nigdy nie widziałem tego użytkownika tutaj, a logi HT od dawna są uważane za lakoniczne i nieprzydatne, ale ostatnio właśnie ktoś wyskoczył z takim tematem otl-t537792.html

Hej,

A próbowałeś skorzystać z opcji uruchomienia komputera w ostatniej dobrej konfiguracji? Można wybrać ją z tego samego menu, co uruchomienie w trybie awaryjnym.

Pewnie chodziło o użytkownika Gutek. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak daję ostatnią dobrą konfiguracje to przez chwilę łąduje się pasek windowsa i komputer się wyłącza

Hej,

Czyli zostaje tylko konsola odzyskiwania i naprawa w ten właśnie sposób - to, o czym pisał Longhorn2009. Jak uruchomić konsolę i wpisywać polecenia? Pomoże ten i ten wpis. Najbardziej przydatna będzie więc komenda bootcfg /rebuild.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Gratulacje, świetny pomysł. Brawo!

Naprawa pliku boot.ini umożliwi uruchomienie komputera, więc żadne formatowanie nie jest konieczne.

Pozdrawiam,

Dimatheus