XP UBUNTU i..... 98

Mam pare pytan:

  1. mam xp i ubuntu 7.04 i chce zainstalować windowsa 98. czy po instalcji 98 będe miał możliwość wyboru systemu (gruba)?

2)Czy przy instalacji wybiera się dysk na którym instalować windowsa?

Jeśli tak to jak go wybrać?

3)Ile onn zajmuje miejsca?

4)Czy przy instalacji formatowany jest cały dysk?

Proszę nie dawać adresów do poradników bo one mi nic nie dają!

Czekam na odpowiedź !!

  1. Będziesz musiał ponownie przeinstalować GRUB-a (tu nie będzie problemów, zrobisz to za pomocą Ubuntu LiveCD).

  2. Wybiera się (wpisujesz np. D:\Windows).

  3. Zależy - od 200 MB wzwyż.

  4. Nie, nawet nie formatuje, o ile przygotowałeś partycję wcześniej.

Poza tym, jakiego masz kompa? Win98 może ci “nie ruszyć”. Może lepiej zainstalować go na wirtualnej maszynie?

wielkie dzięki aha i jeszcze jedno:

jak przeinstalowac GRUB-a?

Poczytaj :wink:

LINK

OK zacząłem instalacje i wyskakuje że mam już zainstalowany system na kompie (co oczywiście wiem :o :smiley: ) i że pliki xxxx i xxxx (nie pamiętam nazw) zostaną zastąpione nowymi! oczywiście wyłączam instalacje! i teraz pytanie :

JAK GO ZAINSTALOWAĆ?

Jakie pliki “xxxx”?

nie pamiętam nazw ale to są pliki z XP

ja potrzebuje opisu początku instalacji! !!

A skąd wiesz? Lepiej jakbyś je podał. Poza tym, na jakim etapie instalacji skończyłeś?

Proszę bardzo:

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=25309

1.skończyłem na etapie chyba drugim

2.ten poradnik nic mi nie dał bo tam pisze

normalnie czyli jak??

po uruchomieniu płyty wybieram boot from cd a później uruchom instalacje systemu z dysku cd i pokazuje mi sie to co napisałem dwa posty wyżej!

To w takim razie musisz podać ten nazwy plików.

proszę:

Config.sys i Autoexec.bat

Aha, teraz to już wszystko jasne!

Po pierwsze, sprawdź czy w Autoexec.bat i config.sys są jakieś wpisy (np. pod XP-kiem, raczej nie powinno być).

Po drugie, zrób kopię bezpieczeństwa tych plików (skopiuj to w bezpieczne miejsce).

Teraz w Instalatorze Windows potwierdź że chcesz je nastąpić.

Aha, no i najważniejsze: pamiętaj, że MUSI być oddzielna partycja na Win98, bo coś mi się wydaje że instalujesz to na dysku z WinXP, skoro Instalator się czepia.

zrobie tak jak mówisz ale nie instaluje na tym gdzie XP bo jeszcze nie miałem okna wyboru

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 15:45

jest mały problem:

u mnie na xp nie ma takich plików! !!

Są ukryte. Musisz włączyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów oraz ważnych plików systemowych (wszystko to jest w Opcjach folderu).

zaznaczyłem to wszystko ale ich nie ma

w jakim folderze one się znajdują?

W C:

C czy C:/windows czy jeszcze jakiś inny?

Ja mam w C:, ale u mnie są oba pliki puste, bo WinXp ich nie potzebuje do działania.

Możesz śmiało instalować Windows 98.