XP, Ubuntu i Mandriva na jednym dysku jak?

(Kaczmarci1) #1

Witam,

postanowiłem zainstalować sobie obok Xp jakiegoś linuxa. Ściągnąłem najpierw ubuntu. Utworzyłem nowa partycje na ten system formatując na system plików ext3. Prawdopodobnie zrobiłem błąd ponieważ utworzyłem tylko 1 partycje a powinienem 3. Teraz chce do istniejących już 2 systemów doinstalować jeszcze Mandrive 2008 rozumiem iz powinienem utworzyć 3 nowe 3 partycje na ten system?? (/, swap, boot)

(Mattixxxl) #2

Wystarczy tylko / i swap ewentualnie można jeszcze home. Ja ma tylko te dwie bo korzystam z partycji windowsa :slight_smile:

(Jedrzej Jarocki1) #3

Po prostu każdy system musi mieć swoją partycję / . Swap może być jeden (u mnie tak działa).

(Gen Salvador) #4

http://pmu.w8w.pl/

(Kaka') #5

arczik18

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.