XP, ucienty obraz

Witam mam pewien problem nie wiem za bardzo jak go opisać ale … spróbuje Mam system operacyjny XP do tej pory nie mialem z nim problemow do tego czasu.

Nie wiem co sie stało i nie moge sobie z tym poradzic wydaje mi się że jak bym windowsa przeinstalował było by ok ale troche mi szkoda plików,programów, gier

A wiec do rzeczy:

po pierwsze mam jakąś dziwną czcionke taką jakąś chudą :expressionless:

po drugie moj obraz jest hmmm tak jakby byly uciente kawałki tzn jak mam zegar to widze tylko pierwsze dwie cyfry np 19:xx a w prawym gornym rogu (np. w operze) mam mozliwos minimalizowania , maksymalizowania a zamknij(x) nie ma

Nie wiem moze to spowodowane jest jakims programem ? dzis instalowalem program o nazwie Xilisoft 3GP Video Converter 3.1.53.0711b i to po nim sie to stało usunołem go ale to nie pomogło :((

Na początek na monitorze zapewne masz przycisk “Auto” lub coś w tym stylu. Zastosuj go, monitor dobierze sobie najwłaściwsze parametry wyświetlania.

Napisz jaką posiadasz kartę graficzną.

geforce fx 5500

Pobierz i zainstaluj ForceWare 56.72 (kliknij na >> Primary Download Site << w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Napisz, jaki posiadasz monitor (CRT, czy LCD i ilu calowy).

hivision 17cal :] nie jest lcd :]

Po instalacji powyższego sterownika ustaw rozdzielczość 1024x768 i częstotliwość odświeżania ekranu na 85Hz.