XP uruchamia się bardzo wolno, usunięcie programów antywirus

Witam,

Ostatnimi czasy Windows XP po ekranie logowania ładuje mi się niesamowicie wolno. Podejrzewam, że jest przeładowany niepotrzebnym oprogramowaniem. Samemu boję się grzebać w tych logach i usuwać z procesów, dlatego prosiłbym o pomoc fachowców. Dodatkowo w ostatnim czasie zostało zablokowane moje konto pocztowe na o2 ze względów bezpieczeństwa. Ktoś przejął i opublikował w necie moje hasło, więc podejrzewam, że mam też jakiegoś robaka zainstalowanego. Zainstalowały mi się także dwa wkurzające programy antywirusowe, które tylko przeszkdzają : McAfee Security Scan Plus oraz Norton Security Scan. Chciałbym się tego pozbyć. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Logi

OTL.txt

Extras.txt

Pozdrawiam,

kidd

Z podłączonymi pendrive zaprezentuj raport ze skanowania UsbFix z opcji Listing.

[2006-02-09 15:47:06 | 000,106,496 | ---- | C] () – C:\WINDOWS\System32\VSHP1020.DLL Szkodnik

Jest napewno więcej szkodników ale ja tylko tego znalazłem (nie jestem specem ale trochę się znam)

I nie wiem czy przeoczyłem wpis czy naprawdę nie masz antywirusa ? Bo te norton scan i macaffe scan to nie av tylko scanery a wiem że to nortona tylko ci krzyczy żebyś kupił norton IS.

Zamiana GG10 na AQQ i wywalenie śmieci z autostartu powinno trochę przyśpieszyć start kompa a jako AV radze Panda Cloud free, Avast 5 free lub Avire.

Jakby nikt inny nie sprawdził już logów zrób pełny skan MBAM

UsbFix

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Potem log z usuwania (raport, który wyskoczy po usuwaniu OTL-em) oraz nowy log robiony opcją Skanuj.

Na razie bez poprawy. Ładowanie znów kilka minut trwało od okna logowania do możliwości uruchomienia przeglądarki. Mimo wszystko dzięki za pomoc :slight_smile: Czekam na więcej

Log po restarcie

otl

Tak czy siak w logu nic już nie ma, więc można przejść do kroków kosmetycznych.

Otwórz Notatnik i wklej do niego:

Plik zapisz jako typ wszystkie pliki pod nazwą plik.reg -> uruchom powstały plik, potwierdź chęć dodania do rejestru.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W UsbFix z podłączonym pendrive zastosuj opcję Vaccinate, a następnie uruchom deinstalację narzędzia opcją Uninstall.

Wyłącz i włącz Przywracanie Systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP/Vista/Windows 7.

Wykonaj pełny skan Malwarebytes’ Anti-Malware - znalezione obiekty usuń.

Gdy będą wirusy pokaż raport po usuwaniu.

Wyczyść rejestr i dysk CCleaner oraz wyłącz nim zbędniki z autostartu (Narzędzia -> Autostart).

Zaktualizuj systemową przeglądarkę do najnowszej:

Internet Explorer 8 (nawet nieużywany wymaga aktualizacji, gdyż wpływa on na pewną część funkcji w systemie)

Wysprzątaj system z nadmiarowych i dziurawych wersji Javy i zainstaluj jej najnowszą wersję przy pomocy JavaRa.

OpenOffice 3.2.1

Skype 4.2/5.0 beta

Adobe Reader 9.3.3

Opera 10.60

jest trochę lepiej, ale wciąż ładuje się wolno :frowning: Da się zrobić coś jeszcze?

Log z Anti-Malware:

http://wklej.to/nn1Y

Infekcji tutaj nie ma, więc powód spowolnienia leży gdzie indziej.

Defragmenowałeś dysk twardy, sprzątałeś rejestr itp?

Kilku zbędników z autostartu też można by się wyzbyć:

Większośc z tego co tu zacytowałem na pewno można wyłączyć z automatycznego startowania z systemem.

http://cybertrash.netarteria.pl/cyber/i … 378.0.html